Spryskaj tym papier toaletowy. Ten trik odmieni twoją łazienkę

papier toaletowy
fot. Pixabay

Łazienkę odwiedzamy co najmniej kilka razy w ciągu dnia. W niej zażywamy kąpieli, robimy makijaż czy szczotkujemy zęby. Gdy dookoła nas zacznie unosić się miły zapach, poczujemy się jak w spa. Możemy sobie to zagwarantować, sięgając po odświeżacz powietrza, ale ten sklepowy z reguły działa na krótką metę i jesteśmy skazani na wdychanie chemii. Na szczęście istnieje lepsza alternatywa dla gotowców. Wystarczy sięgnąć po rolkę papieru toaletowego i coś jeszcze.

REKLAMA

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z łazienki?

Za uciążliwą woń w łazience odpowiadają między innymi drobnoustroje, które gromadzą się w zlewie, WC, a także na posadzce czy rzeczach do prania. W połączeniu z wilgocią rozprzestrzeniają się jeszcze bardziej, a w związku z tym w całym lokalu czuć brzydki zapach.

Jak go zneutralizować? Zacznij od sprzątania pomieszczenia. W roli detergentu świetnie sprawdzi się soda oczyszczona. Ma właściwości odkażające i jest skutecznym absorbentem. Wchłonie to, co nieprzyjemne dla nosa. Wystarczy połączyć ją z wodą, a potem taką miksturą przetrzeć odpływ, podłogę i elementy ceramiczne. Z odpływem możesz poradzić sobie tak: zawartość paczki sody zalej 1/2 szklanki bardzo ciepłego octu (roztwór zacznie bulgotać). Odstaw go na 15 minut, a potem wlej do otworu odpływowego.

REKLAMA

Nie zapomnij uprać ręczników. Zanim wylądują w pralce, powinny zostać wymoczone w gorącej kąpieli wodnej z dodatkiem 2 paczek sody oczyszczonej. Dopiero potem można odświeżyć je w pralce. Dzięki sodzie obcy zapach zostanie usunięty. A jeśli zamiast płynu do prania dodasz niewielką ilość octu, tanim sposobem zdezynfekujesz materiał i dodatkowo go zmiękczysz.

Zwykła rolka papieru sprawi, że w łazience poczujesz się jak w perfumerii

Zlikwidowanie swądu z płytek, tkanin czy toalety, to już prawie zwycięstwo. Dla lepszego efektu postaw w łazience odświeżacz zapachowy. Nie znajdziesz go w sklepie, stworzysz go sam z artykułu, który z pewnością masz w domu. Chodzi o rolkę papieru toaletowego. Jej wnętrze spryskaj dowolnymi perfumami, najlepiej wybierz takie, które najbardziej lubisz.

Po chwili umieść rolkę np. na pralce czy półce, a miłe nuty zapachowe rozejdą się po całym pomieszczeniu. Alternatywą dla perfum są olejki eteryczne. Tutaj masz w czym wybierać. Twoją łazienkę może podbić olejek o zapachu kwiatowym czy owocowym.

REKLAMA

Udostępnij: