porządki w kuchni
fot. Pexels

Wiele osób zastanawia się, jak skutecznie usunąć tłuste zabrudzenia z niektórych powierzchni. Długie rozmyślanie kończy się zazwyczaj sięgnięciem po radykalne środki chemiczne. Niestety nie należą one do najtańszych i zwykle sporo za nie przepłacasz. Znamy lepsze, domowe metody na eliminowanie plam.

Z tłustymi plamami w domu zetknął się chyba każdy. Nie są one wcale łatwe do usunięcia. Wystarczy chwila nieuwagi, aby popryskać olejem płytę indukcyjną, ścianę w kuchni czy upaprać na dywan np. kawałkiem pizzy. W tej sytuacji nie warto załamywać rąk, tylko sięgnąć po produkty, które na pewno masz w domu. Plama zniknie bez śladu.

Ta mieszanka poradzi sobie w każdej sytuacji

Trik ten dotychczas pomógł już tysiącom ludzi. Czas, abyś go poznał. Zobacz, jak zwalczyć tłuste zabrudzenia przy użyciu domowego detergentu.

Potrzebujesz jedynie dwóch produktów: zmywacza do paznokci i kawy rozpuszczalnej. Wsyp 1 łyżkę kawy do pojemnika i dodaj do niej 4 łyżki zagotowanej wody. Jak tylko kawa się roztopi, dolej do mieszanki 2 łyżki zmywacza do paznokci (acetonu), a także 4 łyżki płynu do mycia naczyń. Wszystko starannie wymieszaj i ostudź. Chłodny preparat przelej do pojemnika ze spryskiwaczem.

Możesz już stosować odczynnik na tłuste plamy. Skrop nim brudną powierzchnię i zacznij szorować mokrą ściereczką. Specyfik ten znakomicie poradzi sobie z tłustymi plamami na indukcji czy blacie kuchennym.

Trwalsze nieczystości możesz usunąć inną miksturą. Połącz ze sobą 1 łyżkę mydła, 1 łyżkę sody oczyszczonej i szklankę wody. Uzyskasz pastę do zadań specjalnych. Zaaplikuj ją na plamy z tłuszczu, a znikną bez trudu.

Czytaj też: Sprytny i tani trik na wyczyszczenie klamki u drzwi. Sięgnij po produkt z kuchni


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!