Spryskaj tym ubrania, a komary będą uciekać na kilometr. Genialny patent

Spryskaj tym ubrania
fot. Pixabay

Majówka to czas, w którym temperatura nabiera tempa, a my zaczynamy w pełni z tego korzystać i odpalamy ogniska. Atmosfera jest cudowna do momentu, gdy zaczynają nas atakować komary. Zastosuj ten trik, a pozbędziesz się ich na cały wieczór poza domem. 

REKLAMA

Komary potrafią uprzykrzyć życie nie tylko podczas majówkowej imprezy, ale też przy pracy w ogrodzie. Ich ugryzienia pozostawiają swędzące bąble, które nie wyglądają estetycznie. Czy można się przed nimi ustrzec domowymi sposobami? Okazuje się, że tak! Wystarczy, że spryskasz ubrania olejkiem!

Spryskaj tym ubrania, a komary będą uciekać na kilometr

Jakiego zapachu nie lubią komary? Jest ich wiele, ale najbardziej nielubianym będzie cytrusowo-eukaliptusowy, albo mięty pieprzowej. Łatwo dostępny i skuteczny, wystarczy tylko spryskać nim lekko ubrania przed wyjściem. Żeby wzmocnić efekt, można nanieść kilka kropel olejku na skórę, najlepiej w miejscach takich jak za uszami, łokcie, nadgarstki i kostki.

Rewelacyjnym sposobem na ograniczenie towarzystwa komarów jest posadzenie wokół domu roślin, które są najbardziej skutecznym rozwiązaniem. Są to np. komarzyca, lawenda wąskolistna, wrotycz, mięta pieprzowa, pelargonia.

REKLAMA

Podziel się: