ogórki
fot. Pixabay

Zamierzasz kupić odżywkę do ogórków, aby przyspieszyć ich wzrastanie? Powinieneś wiedzieć, że takie sklepowe środki nie należą do najtańszych, a w dodatku są pełne chemii. Przyrządź miksturę do podlewania grządek samodzielnie, a warzywa będą odporne na choroby i dojrzeją w mig. Taka domowa odżywka kosztuje grosze. Sprawdź, jak ją zrobić.

Aby wesprzeć wzrost ogórków, na początku podlej je letnią wodą, a dopiero potem przyrządzonym nawozem. Ziemia powinna być odpowiednio wilgotna, w przeciwnym razie domowa mieszanka do warzyw nie przyniesie efektów.

Zrobioną samodzielnie odżywką możesz podlać ogórki najwyżej 2-3 razy w sezonie, tylko w ciepłe dni. Niska temperatura po prostu zneutralizuje korzystny wpływ drożdży na ogórki.

Do przygotowania domowej odżywki na obfite plony potrzebujesz zaledwie 3 produktów – łyżki cukru, łyżki drożdży instant i litra ciepłej wody. Z tych propozycji uzyskasz kilka litrów nawozu (po rozcieńczeniu).

Jak przygotować środek na obfite zbiory ogórków?

Do dużego pojemnika wsyp cukier i drożdże, zalej składniki litrem ciepłej wody. Po wymieszaniu miksturę przykryj i odstaw na dwie godziny w ciepłe, zacienione miejsce. Potem roztwór rozcieńcz 5 litrami wody w temp. pokojowej, zamieszaj i gotowe. Domowy nawóz już nadaje się do podlewania roślin. Przed zastosowaniem podlej grządki wodą w temp. pokojowej, później domową odżywką – efekt szybko cię zaskoczy.

Podziel się:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę