Sprzątaczka pokazała mi trik na czystą szybę
fot. screen Youtube / Uradi Sama- Ideje za kreativce

Sprzątaczka pokazała mi trik na czystą szybę piekarnika. Dzięki temu już zawsze mam nieskazitelny piekarnik, który wygląda jak nowy.

Brudna szybka w piekarniku może przysporzyć wielu kłopotów. Przede wszystkim bardzo niechlujnie wygląda, a w dodatku podczas pieczenia opary tłuszczu osadzają się na jedzeniu. Może to znacznie wpłynąć na zapach i smak, dlatego poznaj trik, który zdradziła mi moja znajoma sprzątaczka.

Sprzątaczka pokazała mi trik na czystą szybę piekarnika. Będziesz zachwycony

Przygotuj najpierw mieszankę – równą ilość octu, pasty do zębów, soku z cytryny i sody oczyszczonej wymieszaj w miseczce, aby utworzyć pastę. Następnie nałóż to na brudną szybę piekarnika, następnie przykryj folią aluminiową, zamknij piekarnik i pozostaw na kilka minut. Po co najmniej 30 minutach starannie wyczyść szybę wilgotną gąbką. Ta metoda jest skuteczna w usuwaniu tłuszczu i osadów z szybki. Folia aluminiowa sprawi, że brud rozpuści się o wiele szybciej i łatwiej, bo stwarza to warstwę okluzyjną.

Warto powtarzać ten prosty zabieg czyszczący najlepiej dwa razy w miesiącu lub raz – w zależności od tego jak często go używamy.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę