Sprzątaczka zdradziła mi trik na czysty okap
fot. screen Youtube | Zielony Zagonek

Sprzątaczka zdradziła mi trik na czysty okap w kuchni. Używa do tego nietypowego produktu. Zdziwiłam się, gdy zobaczyłam czym przeciera okap, ale efekty były nieskazitelne.

Czysty i lśniący okap kuchenny to nie tylko estetyczny element w naszej kuchni, ale także kluczowy czynnik w utrzymaniu zdrowej i czystej atmosfery w trakcie gotowania. Wiele osób nie lubi go jednak czyścić ze względu na jego umiejscowienie. Usuwanie nagromadzonego tłuszczu i brudu z okapu wymaga większego nakładu czasu. Ale mało kto wie, że może go wyczyścić w przeciągu kilku minut. Moja znajoma sprzątaczka podzieliła się ze mną genialnym trikiem. Sprawdź na czym polega.

Sprzątaczka zdradziła mi trik na czysty okap. Będziesz zaskoczony

Okazuje się, że profesjonalne i doświadczone sprzątaczki czyszczą okap za pomocą przecierania go lekko zwilżoną ściereczką, nasączoną oliwą z oliwek. Jest to skuteczny, prosty i ekologiczny sposób na uzyskanie czystości w kuchni. To bezpieczne i nie powoduje podrażnień, ani alergii. Oliwa z oliwek ma właściwości rozpuszczające tłuszcz, co czyni ją doskonałym środkiem czyszczącym.

Olej zawarty w oliwie rozpuszcza i usuwa zanieczyszczenia, jednocześnie nadając powierzchni połysk. Wystarczy zwilżyć miękką szmatkę, następnie nalać trochę oliwy z oliwek i okrężnymi ruchami wcierać w zabrudzony okap. Brud będzie schodził migiem. Na koniec możesz wypolerować okap preparatem lub umyć go wodą z płynem do naczyń.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę