Jesienne porządki
YouTube | Belinda Selene

Lato dobiegło końca. Powoli wkraczamy w jesienny czas. Dni stają się coraz krótsze, a temperatury coraz niższe. Nie da się ukryć, że pora przygotować się na kolejną porę roku. W związku z tym powinniśmy także dokładnie posprzątać nasze mieszkanie. Jak to zrobić?

Warto poświęcić nieco uwagi sypialni

Jesienne porządki warto zacząć od sypialni. Warto dokładnie wyczyścić materac na którym śpimy, a może nawet zamówić usługę prania. Co więcej, po sprzątaniu warto jest także obrócić materac na drugą stronę, co przedłuży jego trwałość.

Możemy skorzystać jeszcze z ostatnich ciepłych dni i uprać poduszki oraz kołdry. Ostatnie letnie słońce spowoduje, że wyschną o wiele szybciej, niż kiedy zabierzemy się za to pod koniec września. Z tej okazji warto także odświeżyć koce, które przez całe lato zalegały na dnie szafy.

Garderoba to najważniejsze miejsce do posprzątania!

Nie da się ukryć, że jesienne porządki bezwzględnie należy przeprowadzić w garderobie. Letnie, zwiewne sukienki czas odłożyć do pawlacza. Do szaf powrócą natomiast grube swetry, długie spodnie, płaszcze i piękne, jesienne kapelusze. Pamiętajmy także, aby przed sezonem dokładnie przejrzeć nasze jesienne ubrania, odświeżyć je, a także zadecydować, czy na pewno chcemy z nich korzystać przez kolejny sezon.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę