Zakażony koronawirusem poseł PiS Jerzy Polaczek, leczony jest od kilku dni w katowickim szpitalu, jego stan jest poważny. Polityk ma m.in. zmiany w płucach. „Dla kpiących z epidemii mam dwa słowa – opamiętajcie się!” – apelował parlamentarzysta.

Były minister transportu poinformował o zakażeniu COVID-19 w ubiegłym tygodniu. Karetka pogotowia przetransportowała go do szpitala MSWiA w Katowicach, z silnymi objawami choroby – gorączką, ostrym kaszlem i osłabieniem organizmu.

Jerzy Polaczek cały czas znajduje się pod tlenem. Polityk informował o swoim zdrowiu na portalu społecznościowym, gdzie dziękował za wsparcie i życzenia powrotu do zdrowia. Teraz – z racji pogorszenia jego stanu – polityk nie będzie aktywny na Facebooku przez tydzień.

– Dzisiaj postanowiłem wyłączyć się z sieci FB. Tydzień absolutnej ciszy. To konieczne – wyniki tomografii płuc są złe. Tyle mogę napisać. Muszę chronić swoje zdrowie i życie! Cały czas jestem pod tlenem i przyjmuję silne antybiotyki. Nie poddaję się!” – napisał poseł na swoim Facebooku.

– Jestem tu najmniej ważny! Ten wpis traktuję jako przestrogę i chęć wpłynięcia na postawy ludzi. Dla kpiących z epidemii mam dwa słowa – OPAMIĘTAJCIE SIĘ!” – pisał parlamentarzysta.

https://www.facebook.com/polaczek.jerzy/posts/4546055745468635

W imieniu 40 ciężko chorych na COVID-19 pacjentów, leczonych w szpitalu MSWiA w Katowicach, poseł PiS postanowił podziękować opiekującym się chorymi lekarzom, pielęgniarkom i pozostałemu personelowi.

– Wyrażam swój szacunek i podziw dla pracy pielęgniarek i lekarzy – z każdego wielogodzinnego dyżuru schodzą wyciśnięci jak 'cytryna’ do końca. Jesteśmy im winni najwyższe uznanie! To nasi bohaterowie! – stwierdził.

Według parlamentarzysty wszyscy pacjenci, którzy są leczeni na oddziale covidowym w katowickim szpitalu są pod tlenem, a wielu jest pod respiratorami.

– Nasz kraj staje przed czasem najwyższej próby. To, w jakim zakresie epidemia nas dotknie, zależy od milionów codziennych ludzkich zachowań; od tego, czy będziemy odpowiedzialni; od tego, czy będziemy respektować zarządzenia władz państwowych, w szczególności premiera i ministra zdrowia! To pozwoli postawić społeczną tamę atakującemu wirusowi! Apeluję i proszę Was o odpowiedzialność! To racja Polski!” – apelował Jerzy Polaczek.

W piątek (16 października) Jerzy Polaczek opublikował zdjęcie ze szpitala.

https://www.facebook.com/polaczek.jerzy/posts/4538273936246816


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę