Jak wykorzystać zużyte rajstopy?

Rajstopy to jedna z części kobiecej garderoby, która zużywa się naprawdę bardzo szybko. Panie doskonale wiedzą, ile par rajstop ląduje w koszu co roku. Okazuje się jednak, że zużyte rajstopy wcale nie muszą być wyrzucone, a wręcz przeciwnie, mogą się jeszcze do czegoś przydać.

Jednym z pomysłów, jakie przedstawił portal KobietaMag, jest wykorzystanie rajstop do czyszczenia luster oraz szyb w naszym domu. Zamiast zużywać do tej czynności ręczniki papierowe, które pozostawiają czasem biały paproszki, możemy użyć właśnie zużytych rajstop. Wystarczy spryskać lustro lub szybę odpowiednim płynem do mycia, a następnie dokładnie przetrzeć suchymi rajstopami. Lustro od razu będzie lśnić czystością!

Zużyte rajstopy sprawdzą się także w domach, w których jednym z lokatorów jest włochaty pupil. Okazuje się, że pomogą nam one w pozbyciu się sierści z kanap i dywanów. Wystarczy, że zwilżymy rajstopy odrobiną wody i naciągniemy na szczotkę, a następnie przetrzemy dana powierzchnię. Cały kurz oraz sierść zostaną na rajstopach, a nasze kanapy i dywany będą czyste!

Co więcej, rajstopy mogą pomóc nam także w przygotowaniu aromatycznej kąpieli. Część przeznaczoną na stopę odcinamy od reszty i umieszczamy tam wysuszone płatki kwiatów czy też plasterki owoców. Następnie mocno wiążemy i wrzucamy do wanny pełnej wody. Idealny zapach kąpieli gwarantowany!


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę