Tragiczny wypadek w Błaszkach. Chłopiec doznał ciężkiego urazu głowy podczas zabawy na trampolinie
fot. Pixabay

Stan chłopczyka jest ciężki. W czasie zabawy na trampolinie 2-latek doznał ciężkiego urazu. Podczas skakania, chłopiec uderzył się w głowę i stracił przytomność. Na miejsce zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 2-latek przebywa na oddziale intensywnej terapii medycznej.

Do zdarzenia doszło w środę, 7 czerwca, w gminie Blaszki na terenie woj. łódzkiego. Bliscy 2-letniego chłopczyka zadzwonili pod numer alarmowy, informując dyspozytora o fatalnym wypadku. W czasie zabawy na trampolinie 2-latek uderzył głową w twardy element, po czym stracił przytomność – informuje Radio ZET.

Na miejsce przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał dziecko na oddział intensywnej opieki medycznej szpitala w Ostrowie Wielkopolskim.

„Jego stan jest ciężki, doznał poważnego urazu głowy” – przekazał lekarz, dr Adam Stangret. Nie wiadomo, jak potoczy się dalszy los chłopca.

Trampolina to (nie) zabawka! Z roku na rok przybywa wypadków 

Stacja przypomina o zachowaniu zasad bezpieczeństwa podczas zabawy na trampolinie, gdyż z roku na rok rośnie liczba wypadków z ich udziałem. Dzieci coraz częściej trafiają do szpitala z najróżniejszymi urazami – najczęściej są to złamania, skręcenia i zwichnięcia kończyn.

Przede wszystkim, należy pamiętać o tym, aby na trampolinie nie skakała więcej, niż jedna osoba. Na trampolinie nie powinno być ponadto żadnych zabawek oraz innych przedmiotów. Przed zabawą dziecko powinno się rozgrzać, aby zapobiec urazom mięśni i stawów – podobnie jak przed każdym wysiłkiem fizycznym. Warto zadbać także o odpowiedni ubiór, pozbawiony kolczyków, łańcuszków i innej biżuterii. Gdy spełnione zostaną te warunki, w czasie zabawy na trampolinie dziecko powinno skakać możliwie jak najbliższej jej środka.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!