Striptiz na imprezie NSZZ Solidarność w kopalni węgla kamiennego Sośnica
fot. Facebook | NSZZ Solidarność KWK Sośnica

To nie był wieczór panieński, ani klub ze striptizem! Takie sceny miały miejsce na imprezie „Solidarności” w Kopalni Węgla Kamiennego Sośnica w Gliwicach! Panowie przebrani za strażaka, policjanta i marynarza rozbierali się i pląsali wokół bawiących się na imprezie pracownic zakładu – podaje „Super Express”. Nagraniem z hucznej zabawy pochwalił się sam związek przyzakładowy NSZZ „Solidarność”.

Po zobaczeniu postu związku zawodowego „Solidarności”, działającego przy Kopalni Węgla Kamiennego Sośnica, obserwujący profil organizacji pracowniczej pewnie dwa razy sprawdzali, czy to aby nie jakaś pomyłka lub żart! Na oficjalnym profilu związku na Facebooku pojawiło się nagranie hucznej imprezy, zorganizowanej przez pracownice kopalni. Zamówiły sobie… striptizerów!

Striptiz na imprezie „Solidarności” w KWK Sośnica

Wyglądało to jak śmiały wieczór panieński. Trzech muskularnych mężczyzn przyszło na imprezę w strojach marynarza, policjanta i strażaka. Strojów bardzo szybko się pozbyli. Pozostając po pewnym czasie w samych majtkach, pozwalali dotykać się pracownicom zakładu i nawiązywali bliski kontakt.

Początkowo media informowały, że imprezę zorganizowano z okazji Dnia Kobiet, ale okazało się, że profil balangi był inny. Wyjaśnił to w rozmowie z „Super Expressem” Marek Lewandowski, rzecznik NSZZ Solidarność.

„To był babski comber – śląska impreza kobieca, odpowiednik męskiej biesiady piwnej” – powiedział. „W kraju jest siedem tysięcy organizacji zakładowych i każda jest autonomiczna. Dziewczyny w KWK Sośnica zrobiły sobie imprezę i co one tam robiły, to jest ich sprawa. Nic nam do tego” – dodał, nie chcąc oceniać okoliczności imprezy.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę