Strzelanina na 16 urodzinach w Dadeville w Alabamie
fot. Pixabay

Internet zalewają przerażające nagrania ze strzelaniny, do której doszło w czasie przyjęcia urodzinowego, zorganizowanego przez nastolatków z Alabamy w USA. Kłótnia pomiędzy uczestnikami imprezy przerodziła się w krwawą jatkę, w której zginęły co najmniej cztery osoby.

Do krwawej strzelaniny doszło w czasie imprezy z okazji 16. urodzin jednego z uczestników. Przyjęcie odbywało się w miejscowości Dadeville, w amerykańskim stanie Alabama – na południu kraju.

Według amerykańskiej stacji WRLB – w pewnym momencie pomiędzy biorącymi udział w zabawie nastolatkami doszło do sprzeczki. Jeden z nich miał sięgnąć po broń. Strzelanina zakończyła się bilansem w postaci co najmniej czterech ofiar śmiertelnych. Co najmniej kilkanaście osób zostało rannych. Niektóre źródła mówią nawet o ponad 20 rannych.

Krwawa strzelanina na imprezie urodzinowej. Nie żyją co najmniej 4 osoby, kilkanaście zostało rannych

Na razie media nie informują o szczegółach incydentu. Jak podaje agencja Associated Press – nie wiadomo nawet, czy napastnik został już aresztowany przez służby.

Poszkodowanych w strzelaninie przewieziono do lokalnego szpitala.

Do przerażającego zdarzenia odniósł się gubernator stanu Alabama Kay Ivey. Polityk poinformował, że stale monitoruje sytuację i jest w kontakcie z organami ścigania.

W sieci zaroiło się od zdjęć i krótkich filmów, na których widać częściowo przebieg incydentu. Na jednym z nagrań słychać strzały.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę