REKLAMA

Wyciągnął broń z kabury policjanta. Strzelanina w Wielkopolsce
fot. Twitter | @Policja_KSP

Prokuratura Okręgowa w Koninie jest w trakcie wyjaśniania wstrząsającego incydentu, do którego doszło podczas interwencji policji we Władysławowie (woj. wielkopolskie). W czasie czynności agresywny mężczyzna sięgnął ręką do kabury jednego z funkcjonariuszy, wyciągnął z niej broń służbową policjanta, a następnie oddał kilka strzałów! Na szczęście nikomu nic się nie stało, a agresor został obezwładniony przez funkcjonariuszy.

REKLAMA

Do zdarzenia doszło w piątek, 3 października, przed godz. 18:00 w miejscowości Władysławów w Wielkopolsce. Policjanci z komisariatu policji w Tuliszkowie zostali wezwani do Władysławowa, aby interweniować w sprawie mężczyzny z myślami samobójczymi – podaje Interia.

Choć funkcjonariusze przyjechali mężczyźnie na ratunek, sytuacja obrała bardzo niebezpieczny obrót. Mężczyzna stał się agresywny i fizycznie zaatakował policjantów. W pewnym momencie wyciągnął z kabury jednego z nich pistolet i zaczął strzelać!

REKLAMA

Strzelanina w Wielkopolsce! Mężczyzna wyciągnął broń z kabury policjanta

„Mogę potwierdzić, że doszło do incydentu z użyciem broni” – powiedziała w rozmowie z Interią Dorota Grzelka z Komendy Powiatowej Policji w Turku.

Dodała, że podczas szarpaniny mężczyzna zaatakował jednego z policjantów i wyciągnął mu broń służbową z kabury, a następnie oddał z niej kilka strzałów. „Strzały były niecelne, nikomu nic się nie stało” – przekazała policjantka.

REKLAMA

Funkcjonariuszom udało się obezwładnić i zatrzymać mężczyznę. Sprawę wyjaśnia Prokuratura Okręgowa w Koninie.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA