mrówki
fot. Pxhere

Mrówki są aktywne i na ogół dobrotliwe dla środowiska. Czasami jednak potrafią nas zdenerwować, zwłaszcza gdy dostaną się do naszego domu. Niechcianych lokatorów możemy „unicestwić” całkowicie naturalnymi metodami. Pomoże nam w tym 1 produkt z kuchni.

Chociaż mrówki najwięcej szkód wyrządzają w ogródkach, to ich obecność w mieszkaniu także ma swoje minusy. Te stworzenia wspomagają mszyce, które mogą zdewastować głównie kwiaty – zarówno balkonowe, jak i domowe. Poza tym nadgryzają produkty spożywcze, więc mogą pozbawić nas części domowych zapasów. Właśnie z tej przyczyny warto usunąć mrówki z domu.

Ryż – naturalny pogromca mrówek

W sklepach mamy do wyboru mnóstwo środków chemicznych na mrówki. Jednak nie zawsze mamy czas, aby wybrać się na zakupy. Dochodzą do tego dodatkowe koszty, ale jeszcze coś. Otóż nie każdy chce stosować w mieszkaniu chemię, która może okazać się też szkodliwa dla ludzi. Zdradzamy dużo lepszy i nieinwazyjny sposób na usunięcie skupiska mrówek. Wystarczy sięgnąć po ryż. Przeważnie mamy go w kuchni lub spiżarni, więc możemy zacząć działać w zasadzie natychmiast po dostrzeżeniu owadów.

Jak wykorzystać ryż w walce z kolonią mrówek w domu?

Rozsypujemy ziarenka na ścieżce, po której przechadzają się insekty. Możemy położyć niewielką ilość także nieopodal ich gniazda. Podczas marszu robotnice zgarną ryż i zataszczą go do kryjówki. Niedługo potem ziarna zaczną fermentować i pleśnieć. Pleśń jest dla mrówek zabójcza. Jeśli chcemy mieć gwarancję, że robaczki nie wejdą już do naszego lokum, możemy rozsypać cynamon w okolicy balkonu.

Zobacz też: Ta barwa przyciąga kleszcze jak magnes. Unikaj stroju w tym kolorze


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę