Jak wyleczyć popękane pięty?
YouTube | Footlogix Pediceuticals

Sucha skóra to utrapienie wielu osób. Najczęściej problem ten dotyczy stóp, które narażone są na nieustanne ocieranie w obuwiu czy też kontakt z twardym podłożem. Nie da się ukryć, że suche stopy wyglądają dość nieestetycznie i są powodem kompleksów u wielu osób.

Skuteczny sposób na piękne stopy

Portal Interia podpowiedział ostatnio, jak w tani i szybki sposób można raz na zawsze pożegnać się z problemem suchych i popękanych pięt. Jednym ze sposobów jest rozkruszenie 3 – 4 tabletek aspiryny i wymieszanie ich z łyżką miodu. Tak przygotowaną mieszaninę nakładamy na stopy i pozostawiamy na minimum pół godziny. Dzięki kwasowi acetylosalicylowemu, który jest składnikiem aspiryny, złuszczymy martwy naskórek, a miód zajmie się jego odpowiednim nawilżeniem.

Jak jeszcze możemy przywrócić gładkość naszych stóp?

Innym sposobem jest natomiast wykorzystanie aspiryny oraz spirytusu salicylowego. Dwie tabletki leku rozpuszczamy w 100 ml spirytusu. Roztwór zakrywamy i odstawiamy na kilka dni. Kiedy mieszanina będzie już gotowa, moczymy w niej waciki kosmetyczne, które następnie przykładamy do pięt, a całość dokładnie obwijamy bandażem lub folią. Taki opatrunek zostawiamy na całą noc. Rano zdejmujemy opatrunek i możemy cieszyć się gładkimi stopami!


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę