Suchy szampon dla psa. Wetrzyj w sierść, a znikną nawet pchły

pies
fot. Pixabay

Sklepowe szampony dla psów, chociaż to wygodne rozwiązanie, to niestety kosztowne i szkodliwe (zawierają sporo chemii). Całkiem inaczej jest ze specyfikiem domowej roboty. To naturalne rozwiązanie, w 100% bezpieczne dla każdego pupila. Komfortowe, bo sprawdza się tam, gdzie nie ma opcji, by umyć psa. Domowy suchy szampon ma bardzo prosty skład, więc nie tym bardziej powinieneś spróbować go stworzyć. Zwierzak ci podziękuje!

REKLAMA

Składniki potrzebne do przyrządzenia suchego szamponu dla psa kupisz przez internet lub w stacjonarnym sklepie ekologicznym.

Potrzebujesz:
– proszku z maranty trzcinowej (Maranta arundinacea) – 1/4 szklanki,
– ziemi okrzemkowej bądź glinki bentonitowej – 1 szklanki,
– olejku neem – 1 łyżki,
– skrobi kukurydzianej – 2 łyżek,
– olejków eterycznych – 12 kropel (dowolny np. z trawy cytrynowej).

REKLAMA

Unikaj jednak olejku z drzewa herbacianego i goździkowego, bo prawdopodobnie zaszkodzą zwierzakowi. Niekiedy zupełnie zrezygnuj z używania olejków (gdy pies ma uczulenie na olejki, chorą skórę, itp.). Olejków eterycznych bez rozcieńczenia nie wolno nanosić prosto na skórę.

Sposób przygotowania suchego szamponu dla psa

Umieść w pojemniku suche składniki, wymieszaj i wlej olejki (eteryczne i neem). Wszystko łącz na jednolitą masę – w celu usunięcia bryłek możesz przetrzeć szampon przez sitko. Kosmetyk dla pupila przełóż do szklanego naczynia z zakrętką i tak przechowuj.

Sposób użycia specyfiku

Zanim zastosujesz suchy szampon, energicznie potrząsaj naczyniem. Aplikuj środek sierść, począwszy od szyi i idąc w stronę części tułowia od karku do krzyża. Nie zapomnij o brzuchu, łapkach, okolicach między palcami, a także pośladkach. Rozprowadzaj szampon tak, by nie dostał się do pyszczka i oczu milusińskiego (ty też chroń swoje usta i oczy). Potem daj zwierzakowi się wytarzać np. w trawie. Wyczesz pozostałości.

REKLAMA

Co ile czasu stosować suchy szampon dla psa? Nie musisz żałować psu takich „kąpieli” bez wody. Możesz używać szamponu dla psa nawet 2x w tygodniu, ale nie częściej. Co najważniejsze – środek ten nie jest przeznaczony dla młodych szczeniaków, które nie mają jeszcze roku.

Udostępnij: