ścieranie rysy z karoserii samochodu
fot. screen Youtube / Auto Zentrum Duisburg

Jeśli w ostatnim czasie miałeś drobną kolizję na mieście, a na masce twojego samochodu powstała mała rysa, nie musisz natychmiast prosić o pomoc fachowca. Małe zadrapanie możesz zamaskować domowym sposobem. Ten szybki i ekonomiczny trik zdradził mi lakiernik.

Jak uporać się z rysami na lakierze pojazdu?

Do usuwania rys przydadzą ci się następujące środki: pasta ścierna, WD-40, płyn do mycia szyb, gąbka do naczyń i szmatka z mikrofibry. Na początku wyczyść zarysowane miejsce – przy pomocy płynu do szyb oraz miękkiej szmatki. Jeżeli na draśnięciu znajduje się jakiś lakier z okolicznego samochodu, to spryskaj powierzchnię WD-40 i kolistymi ruchami wytrzyj obszar gąbką. Na oczyszczone przetarcie jeszcze raz nanieś płyn do szyb i zacznij wycierać zarysowanie szmatką. Teraz weź trochę pasty ściernej i nanieś ją na mikrofibrę, a potem okrężnymi ruchami wcieraj w lakier. Gdy porcja pasty się zetrze, nałóż następną i ponawiaj zabieg jeszcze kilkakrotnie. Czynność wykonuj przez ok. 5-7 minut. Niewielkie ryski nie powinny już rzucać się w oczy. Jak widzisz zamaskowanie rys na masce samochodu, to całkiem prosta sprawa.

WD-40 to wielozadaniowy preparat

WD-40 służy do przecierania powierzchni w aucie, ale nie tylko. To wielofunkcyjny produkt. Ma dość tłustą konsystencję, więc dobrze nabłyszcza, a przy okazji pomaga rozwiązać inne usterki.

Jeśli masz kłopot ze starym zamkiem w plecaku, to spryskaj go tym środkiem, a zobaczysz, że nie suwak będzie sprawiał już żadnych problemów.

A jeśli na dywan spadła guma do żucia i trudno ją usunąć, bo przykleiła się do materiału, to na ratunek przychodzi niezawodny WD-40. Klejąca rzecz nie będzie stawiać już oporu, gdy spryskasz ją tym preparatem. Podobnie uporasz się ze śladami po kredkach czy flamastrach na meblach – spryskaj je WD-40, a potem przetrzyj miękką szmatką. Będą już tylko wspomnieniem. Zastosuj ten preparat na domowych powierzchniach, a sprawdzi się lepiej niż specjalny detergent.

Czytaj też: Letni płyn do spryskiwaczy zrobisz za grosze. Wystarczą 2 składniki


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę