Szef gabinetu premiera Mateusza Morawieckiego Marek Suski jest zachwycony prezydentem Andrzejem Dudą i jego ponad 4-letnią prezydenturą.

„Dzisiaj Polacy doceniają prezydenta Andrzeja Dudę. Świetnie reprezentuje nasz kraj na arenie międzynarodowej. Opozycja nie ma pomysłu na siebie. Wciąż tylko śluby i rozwody”, napisał Suski na Twitterze.

Głos polityka nie jest w partii odosobniony. Gdy tylko zostało ogłoszone, że Andrzej Duda będzie kandydatem PiS-u w wyborach prezydenckich 2020 roku, politycy obozu „dobrej zmiany” zaczęli zgodnie wychwalać urzędującego prezydenta.

Doskonale wiedzą bowiem, że przegrana Dudy mogłaby się dla PiS skończyć w konsekwencji nawet utratą władzy, gdyż nowy prezydent najpewniej wetowałby forsowane przez partię Kaczyńskiego ustawy. Dlatego też pochwały dla głowy państwa w ostatnim czasie to już codzienność.

– Najważniejszym obecnie celem naszego obozu jest reelekcja Andrzeja Dudy. Temu muszą być podporządkowane nasze działania przez najbliższe półrocze ˜– stwierdził minister Jarosław Gowin w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną”.

– Najlepszym kandydatem – przynajmniej z tych zgłoszonych – jest prezydent Duda. Świetnie wypełnia funkcję prezydenta RP – oświadczył z kolei marszałek Senatu Stanisław Karczewski.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę