REKLAMA

19-latek z Suwałk z 354 zarzutami
fot. Pixabay

19-latek z pewnością pobił jakiś rekord – prokuratura postawiła mu aż 354 zarzuty! Biorąc pod uwagę jego wiek, skala przestępczej działalności szokuje. Oskarżono go m.in. o podszywanie się pod inną osobę, oszustwa oraz pranie brudnych pieniędzy. Młodemu mieszkańcowi podlaskich Suwałk grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

19-latek z Suwałk wpadł na sprytny sposób, jak bardzo dużo zarobić, a przy tym za bardzo się nie „narobić”. Jak przekazała Komenda Miejska Policji w Suwałkach – młody mężczyzna od października 2021 roku do maja 2022 roku prowadził w Internecie działalność handlową. Na różnych portalach aukcyjnych wystawiał przedmioty, których w rzeczywistości nie posiadał. To jednak nie wszystko, co młody przestępca ma na sumieniu.

„Jakby tego było mało, mieszkaniec Suwałk, podszywając się pod inne osoby, zakładał internetowe konta bankowe. Pokrzywdzeni zainteresowani zakupem: telefonów, laptopów, konsoli i gier komputerowych wpłacali na podane konta zaliczki. Prosił też o zdjęcia dowodów osobistych lub kart kredytowych w celu potwierdzenia tożsamości” – informuje KMP w Suwałkach.

REKLAMA

19-latek z Suwałk oskarżony o oszustwa, kradzież tożsamości i pranie brudnych pieniędzy. Nastolatkowi postawiono w sumie 354 zarzuty!

Zaraz po dokonaniu transakcji kontakt z 19-latkiem urywał się. Mało tego – wykorzystując przekazywane mu dane osobowe, młody mężczyzna zaciągał pożyczki.

Nie wiadomo, jaka była skala działalności 19-latka z Suwałk. Jak podaje RMF24 – nastolatek wpadł przez przypadek. Policjantka, która go wytropiła, badała sprawę innego oszustwa.

REKLAMA

„W tej sprawie policjanci przesłuchali kilkuset świadków. Ustalili niemal 100 osób z całego kraju, którzy padli ofiarą przestępczej działalności mężczyzny. W Prokuraturze Okręgowej w Suwałkach 19-latek usłyszał w sumie 354 zarzuty: między innymi podszywania się pod inne osoby, prania brudnych pieniędzy i oszustwa” – informuje na swojej stronie internetowej KMP w Suwałkach.

19-latek może zostać skazany nawet na 8 lat pozbawienia wolności.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA