Fot. Pixabay.com

Mężczyzna przebrany za Świętego Mikołaja odwiedził jeden z domów opieki w Belgii. Wizyta nie zakończyła się szczęśliwie. Jak się okazało był on zakażony koronawirusem, przez co zakaził 118 innych osób.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Mol, położonej w prowincji Antwerpia w północnej części kraju. Jak podaje portal Gazeta.pl, świąteczną wizytę w domu opieki złożył syn jednego z rezydentów placówki. Po kilku dniach poczuł się gorzej, a przeprowadzony test na obecność koronawirusa dał pozytywny wynik.

Pierwsze informacje sugerowały, że wskutek wizyty mężczyzny zakaziło się 45 osób. W trakcie weekendu wykonano dodatkowe testy, które łącznie dały pozytywny wynik w przypadku 118 osób – 98 mieszkańców domu opieki, a także 20 członków personelu.

Lokalne władze przekazały, że odbywanie tego typu wizyt jest zabronione, natomiast przedstawiciele domu opieki nikogo o tym nie poinformowali. – Gdyby zapytali nas o zgodę, dalibyśmy negatywną odpowiedź – powiedział burmistrz miasta. Według lokalnych władz kierownictwo domu opieki dopuściło się „poważnego błędu w ocenie”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę