REKLAMA

Jak dbać o pościel?
YouTube | World of Fashion

Filmowe sceny, kiedy bohater budzi się w hotelowym pokoju, w idealnie wyglądającej białej pościeli wprost kojarzą nam się z luksusem. Nie ma w tym bowiem nic dziwnego. Zdrowy i dobry sen jest niezbędny do zachowania zdrowia i odpowiedniego funkcjonowania, a więc jest to bez wątpienia pewien rodzaj luksusu. Co ważne, na sen ma wpływ także pościel, w której śpimy. Jak zatem zadbać o to, aby była w idealnym stanie?

REKLAMA

Idealny sen zależy też od pościeli

Według informacji jakie przekazuje portal Polki, pościel powinniśmy zmieniać minimum raz na dwa tygodnie, chociaż niektóre osoby, szczególnie te mające problem z nadpotliwością, powinny to robić częściej.

Jeśli jesteśmy fanami pościeli bawełnianej i to ona króluje w naszej sypialni, powinniśmy ja prać w temperaturze 60 stopni. Jeśli jednak jest ona bogato zdobiona czy też kolorowa, lepiej być ostrożnym i wybrać program o temperaturze 40 stopni.

REKLAMA

Najlepsze środki do prania pościeli

Nieco inaczej jest jednak z pościelą jedwabną. Tutaj maksymalna temperatura odpowiednia do prania to 30 stopni! Pościel jedwabna jest bardzo delikatna i niezwykle wymagająca w pielęgnacji. Co więcej, pościel taką powinniśmy suszyć na płasko. Najlepiej wykorzystać do tego celu ręcznik lub gruby koc.

W przypadku prania pościeli warto także wybierać takie detergenty, które są delikatne dla naszej skóry. Najlepiej jeśli do prania wybierzemy środki przeznaczone dla małych dzieci lub alergików. Zamiast płynu do płukania warto będzie wykorzystać mieszankę octu, wody i kilku kropel olejku eterycznego o ulubionym zapachu.

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA