Beata dostała w Milionerach pytanie o Ramadan. Przegrała 125 tys. złotych
fot. Idea SV
Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0

Widzowie „Milionerów” pewnie nie raz żałowali, że nie znaleźli się na miejscu tych, którzy odpowiadali na pytanie za duże pieniądze! Bardzo często znamy przecież odpowiedzi na pytania od Huberta Urbańskiego, którym wielu uczestników programu nie sprostało. Czy w tym wypadku również odpowiedź była prosta? Beata – uczestniczka 655 odcinka „Milionerów” – odpadła na bardzo podchwytliwym pytaniu. Bylibyście w stanie odpowiedzieć na nie i zgarnąć 125 tys. złotych?

„Milionerzy” towarzyszą nam od wielu lat, z każdym odcinkiem dostarczając nam wielu emocji, a przy okazji dodatkowej wiedzy. Uczestnicy polskiej edycji programu emitowanego w telewizji TVN grają o okrągły milion złotych. Aby zdobyć główną nagrodę muszą odpowiedzieć na 12 kolejnych pytań, prezentowanych przez prowadzącego. Co kilka pytań uczestnicy wygrywają sumę gwarantowaną – zdobywając ją mogą być pewni, że nie wyjdą ze studia z niczym. Do ich dyspozycji są także trzy podstawowej koła ratunkowe: pytanie do przyjaciela, pytanie do publiczności oraz „pół na pół”, gdzie usuwane są dwie błędne odpowiedzi.

W 655 odcinku „Milionerów” o milion złotych zagrała Beata – projektantka graficzna po ASP z Gdańska, a obecnie mieszkająca w Bielsko-Białej. Podczas gry Beata odpowiedziała łącznie na 8 pytań, zapewniając sobie szansę na grę o 125 tys. złotych, jednak w tym momencie poległa i pojechała do domu z gwarantowanymi 40 tys. złotych.

W „Milionerach” padło bardzo podchwytliwe pytanie! Beata mogła wygrać 125 tys. Znacie odpowiedź?

Pytanie, przy którym Beata odpadła z programu, było bardzo trudne. System wylosował pytanie o reguły religijnego postu, obowiązującego w Islamie – ramadanu. Beata ostatecznie poległa na tym pytaniu, a czy wy dalibyście radę odpowiedzieć poprawnie? Brzmiało ono następująco:

Ten zdrowy dorosły muzułmanin uchybi postowi, jeśli w jedno z przedpołudni ramadanu

A. zje coś przez zapomnienie

B. wypije coś z przymusu

C. dostanie odżywczą kroplówkę

D. umyje zęby pastą

Pytanie należało do podchwytliwych. Jako post rozumiemy przede wszystkim powstrzymanie się od spożywania pokarmów. Jak się jednak okazuje, Islam przestrzega także przed innymi czynnościami w trakcie trwania ramadanu. Beata wybrała odpowiedź „A”, czyli „zje coś przez zapomnienie”. Niestety – nie była to poprawna odpowiedź.

Poprawną odpowiedzią był wariant C., czyli „dostanie odżywczą kroplówkę”. „Kroplówka, zastrzyk, lek, to wszystko przerywa post” – wyjaśnił Hubert Urbański.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę