fot. screen/TikTok/dariuszek00

W mediach społecznościowych pojawił się klip, który wygląda na wesoły pieszy pościg dwóch policjantek za mężczyzną, jednak prawda jest zgoła inna. Przed zdarzeniami, uwiecznionymi na TikTokowym nagraniu, 28-latek zaatakował wiele osób. Na skutek jego działań jedna osoba wylądowała w szpitalu. Osobnika pomogli zatrzymać ludzie postronni – przekazał portal sluzbywakcji.pl.

„Ostrołęccy policjanci po pościgu pieszym zatrzymali osobę podejrzaną o rozbój na młodej mieszkance Ostrołęki. Mężczyzna najpierw uderzył przypadkowego przechodnia, a następnie zażądał, aby oddał telefon. Ofiara wbiegła do jednego ze sklepów i poprosiła o pomoc. Agresor pobiegł za nim. Kiedy jedna ze sprzedawczyń poprosiła go o wyjście ze sklepu, sprawca napadu uderzył ją w twarz, w wyniku czego kobieta upadła” – czytamy na portalu.

Do zdarzenia doszło wczorajszym popołudniem w rejonie ulicy Poznańskiej w Ostrołęce. Jeden z patroli policji usłyszał wołanie o pomoc 20-letniego mieszkańca miejscowości. Młody mężczyzna wskazał na – jak później zidentyfikowano – 28-latka, który kilka minut wcześniej najpierw uderzył go w twarz, a potem zażądał oddania telefonu komórkowego.

Po tym, jak został uderzony, 20-latek rzucił się do ucieczki. Próbował schronić się w pobliskim sklepie, jednak sprawca pobiegł za nim. 28-latek wpadł do lokalu i uderzył sprzedawczynię, która stanęła w obronie 20-latka. W wyniku ciosu, kobieta upadła na ziemię.

Na miejscu pojawił się patrol policji w składzie dwóch policjantek. Sprawca całego zamieszania cały czas zachowywał się irracjonalnie. W związku z tym, funkcjonariuszki nie skorzystały z ostrzejszych środków przymusu bezpośredniego – próbowały dogonić i złapać ofiarę. Co ostatecznie uwieczniono na TikToku w postaci komicznego klipu z muzyką w tle.

Komiczne nie były natomiast obrażenia kobiety, która wcześniej stanęła w obronie 20-latka. Z obrażeniami twarzy została przewieziona do szpitala. Sprawca – 28-letni Ostrołęczanin – został przewieziony na komisariat policji i zamknięty w areszcie. Był tak agresywny, że konieczne było założenie mu specjalnego kasku na głowę, który uniemożliwił samookaleczenie. Ze względu na jego irracjonalne zachowanie, konieczna była hospitalizacja.

Nagranie, część 1:

@dariuszek00

#polskapolicja #police #komandosi #polskapatola

♬ Monkeys Spinning Monkeys – Kevin MacLeod & Kevin The Monkey

Nagranie, część 2.

@dariuszek00

#frizoluszek #frizmaprzypał #polskapolicja #policjawakcji #policja #polskapatola

♬ YO MAMALE – FRIZ & MASNY BEN & mgng

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę