Wieczór kawalerski z porwaniem
fot. WildStag
Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0

Nietypowy pomysł na wieczór kawalerski zakończył się dla 9 mężczyzn problemami z prawem! Koledzy wpadli do domu mieszkańca okolic Turynu w kominiarkach i z „bronią” w ręku. Następnie wpakowali przyszłego pana młodego do bagażnika i wywieźli w nieznane miejsce. Przyszły pan młody mógł podejrzewać, że to odważny żart ze strony znajomych, ale nie jego sąsiedzi. Przerażeni mieszkańcy zawiadomili włoskich karabinierów, którzy ruszyli w pościg za „porywaczami”.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Trofarello, w okolicach Turynu, we włoskim Piemoncie – podaje „Eska.pl”. Do jednego z tamtejszych mieszkań wdarła się grupa 9 osób, zamaskowanych kominiarkami i ubranych w stylu islamskich terrorystów. Jeden z sąsiadów „ofiary” był przerażony, obserwując całą sytuację. W jednej chwili poczuł zagrożenie i wezwał siły bezpieczeństwa. Na miejscu pojawili się włoscy karabinierzy.

Przebrali się za terrorystów, żeby porwać pana młodego na wieczór kawalerski. Sąsiad zawiadomił policję

W międzyczasie zamaskowani mężczyźni z replikami broni zdołali „porwać” lokatora mieszkania, wrzucić go do bagażnika i odjechać. Włoscy karabinierzy zdołali bardzo szybko namierzyć „terrorystów”, dzięki zdjęciu tablic rejestracyjnych, wykonanemu przez jednego ze świadków zdarzenia.

Okazało się, że nie było to prawdziwe porwanie, a jedynie żartobliwa inscenizacja. Kreatywni koledzy chcieli zorganizować „porwanemu” mężczyźnie oryginalny wieczór kawalerski. Nie wiadomo czy ten się udał, ale skutki ich działania nie będą dla nich przyjemne. Włoska policja aresztowała mężczyzn w wieku 23-31 lat. Wszyscy otrzymali zarzuty wywołania fałszywego alarmu.

Policja skonfiskowała ich kominiarki, czarne kaski, repliki broni palnej oraz ubrania z symbolami, nawiązującymi do ekstremistycznych, muzułmańskich ugrupowań terrorystycznych.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę