Wiele osób zastanawia się kiedy nastąpi szczyt zakażeń koronawirusem. Najnowsze prognozy ekspertów z UW pozwalają określić przybliżoną datę.

Jak informuje redakcja tok.fm Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego (ICM) Uniwersytetu Warszawskiego udostępniło w internecie model rozprzestrzenienia się koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce. W modelu opisany jest rozwój epidemii COVID-19 w Polsce. Analiza umożliwia przewidywanie potencjalnych ścieżek dalszego rozwoju epidemii.

Scenariusz przebiegu pandemii wynika z danych ICM UW. W raporcie dowiadujemy się, że szczyt pandemii zostanie odnotowany, wówczas gdy liczba zakażeń będzie wynosić między 26 tys a 31 tys.. Według ekspertów będzie to na przełomie listopada i grudnia. Natomiast szczyt hospitalizacji i przyjęć na OIOM będzie w pierwszej połowie grudnia.

Później liczba zakażeń powinna powoli spadać w tempie odpowiadającym mniej więcej tempu wcześniejszego przyrostu. Szczyt hospitalizacji oraz „OIOM-izacji”, czyli pobytów na oddziale intensywnej opieki medycznej, przewidywany jest na pierwszą połowę grudnia. Do tej pory te prognozy się spełniały.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę