putin
fot. screen Youtube

Prezydent Rosji Władimir Putin jest poważnie chory na raka – poinformował w piątek Kyryło Budanow, szef ukraińskiego wywiadu wojskowego (HUR) w wywiadzie dla Sky News. Budanow twierdzi, że w Rosji już dokonuje się przewrót, a jego celem jest obalenie Prezydenta Rosji Władimira Putina.

Według Ukraińskiej agencji UNIAN, już wcześniej krążyły informacje o chorobie nowotworowej – tarczycy lub jamy brzusznej u Putina. Szef portalu śledczego Bellingcat Christo Grozew również wspominał o jego poważnej chorobie.

Szef HUR stwuerdził, że w wojnie na Ukrainie w sierpniu nastąpi przełom i zakończy się ona do końca roku.

Przełom nastąpi w drugiej połowie sierpnia. Do końca roku zostanie zakończona znaczna część aktywnych działań bojowych. W rezultacie przywrócimy ukraińską władzę na wszystkich naszych terytoriach, które utraciliśmy, w tym w Donbasie i na Krymie – powiedział Budanow.

„Szeroko reklamowana rosyjska potęga jest mitem”

Budanow stwierdził, że dziwią go niepowodzenia sił rosyjskich w tej wojnie.

 Wiemy o naszym wrogu wszystko. Znamy jego plany niemal w tej samej chwili, w której powstają – oświadczył szef HUR.

Walczymy z Rosją osiem lat i możemy powiedzieć, że ta szeroko reklamowana rosyjska potęga jest mitem. Rosja wcale nie jest taka silna. To orda ludzi z bronią – dodał.

Telewizja Sky News informuje, że Budanowi udało się trafnie przewidzieć termin, w którym rozpoczęła się rosyjska inwazja na Ukrainę.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę