Koronawirus
Zdj. ilustr./Pixabay.com

Premier Mateusz Morawiecki zadeklarował pomoc sześciu obywatelom Rumunii chorym na COVID-19, którzy zostali przetransportowani transportem lotniczym do szpitala im. Biegańskiego w Łodzi.

– Na teren woj. łódzkiego, dzięki bardzo dobrej współpracy z samorządem województwa, udało nam się wygenerować dziesięć miejsc na intensywnej terapii dla obywateli rumuńskich. Oni są w stanie ciężkim, przebywają w szpitalu im. Biegańskiego, naszym najlepszym szpitalu zakaźnym w regionie, który ma bardzo duże doświadczenie w leczeniu COVID-19. Lekarze robią, co mogą, aby im pomóc – mówił wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński.

W ubiegłym tygodniu na łódzkim lotnisku wylądowały dwa samoloty Rumuńskich Sił Powietrznych, w których znajdowało się łącznie sześciu obywateli Rumunii, którzy wcześniej leczyli się na COVID-19 w placówce w Bukareszcie.

Informację o pomocy Rumunii premier Mateusz Morawiecki ogłosił za pośrednictwem Twittera w niedzielę. Była to jedna z form pomocy w walce z pandemią, którą premier zdecydował się udzielić temu krajowi.

– W związku z niezwykle trudną sytuacją w Rumunii spowodowaną przez COVID-19, po konsultacjach z Prezydentem Klausem Iohannisem i Premierem Florinem Citu, zdecydowaliśmy się wysłać misję medyczną do Rumunii. Szczepionka to najlepszy sposób walki z wirusem. Przejdźmy przez to razem! – napisał premier.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę