Szkło, pleśń i martwe szkodniki w buraczkach ze znanej sieci sklepów!

REKLAMA

Uwaga na tarte buraczki ze znanej sieci sklepów! GIS poinformował o wycofaniu tartych buraczków z Lewiatana. Okazało się, że w środku jest szkło, pleśń i martwe szkodniki!

Jak informuje redakcja ZET, tarte buraczki ze znanej sieci sklepów zostały wycofane. W tartych buraczkach sprzedawanych w sieci sklepów Lewiatan znaleziono pleśń, martwe szkodniki oraz odłamki szkła. Z tego powodu Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne, by nie spożywać tego produktu, i nakazał wycofanie go ze sklepów.

REKLAMA

Do wycofania produktu doszło po skardze konsumenta. Państwowa Inspekcja Sanitarna pobrała do analizy próbki produktu i na podstawie oceny laboratoryjnej w produkcie stwierdzono: w 3 z 4 pobranych próbek obecność pleśni, w 2 z 4 próbek obecność zanieczyszczeń biologicznych (martwe, zasuszone szkodniki), natomiast w 1 z 4 próbek obecność czterech odłamków szkła!!!

Problem dotyczy produktu: Buraczki wiórki Lewiatan, 290 g Wyprodukowano dla: Lewiatan Holding S.A. przez P.P.H.U. „Frutico”, Export-Import, Szczepan Stanik, ul. Leśna 11, 98-330 Nowe Gajęcice. Numer partii: 15.07.2021/BData minimalnej trwałości: 15.07.2021.

Felerna partia liczy 6400 słoików, i w całości została dostarczona do Lewiatan Holding S.A. Zakład uruchomił procedurę wycofania kwestionowanego produktu z obrotu. W żadnym wypadku, nie wolno spożywać tego produktu, bo może nawet dojść do zatrucia.

REKLAMA

Udostępnij: