fot. Twitter

Bydgoska kuria reaguje na kontrowersyjne wypowiedzi księdza w mediach społecznościowych. We jednym z wpisów, duchowny w wulgarny sposób odnosił się do ludzi, którzy zakładają maseczki. „Jeżeli ktoś zakłada sobie to paskudztwo na twarz, to robi z gęby odbytnicę” – brzmi fragment jednego z wpisów. Diecezja przeprasza wiernych i zapowiada, że ksiądz poniesie konsekwencje swoich słów.

W ostatnim oświadczeniu Diecezja Bydgoska krytycznie odnosi się do ostatnich wypowiedzi ks. Romana Kneblewskiego, które zostały opublikowane w mediach społecznościowych. Emerytowany duchowny słynie ostatnie ze swoich ostrych opinii na temat maseczek oraz szczepionek przeciwko COVID-19.

„Szmata na ryju to piętno hańby stygmatyzujące niewolnika lub złoczyńcę. Uczciwy i wolny człowiek czegoś takiego sobie na pewno nie założy. Chyba żeby na odbyt, aby filtrować bąki. A jeżeli ktoś zakłada sobie to paskudztwo na twarz, to robi z gęby odbytnicę” – napisał ks. Kneblewski.

Diecezja Bydgoska szybko odcięła się od słów duchownego – zapewnia, że nie podziela jego zdania w tej kwestii.

„Ordynariusz Bydgoski i Diecezja Bydgoska stanowczo odcinają się od wypowiedzi, działań i postawy ks. dr. Romana Kneblewskiego. Nie biorą także odpowiedzialności za skutki publikacji w portalach społecznościowych” – napisał w komunikacie ks. Marcin Jiers, rzecznik prasowy Diecezji Bydgoskiej.

„Ks. Kneblewski otrzymał wielokrotnie upomnienia, które były reakcją na jego wypowiedzi i nierespektowanie przepisów państwowych i zarządzeń władz kościelnych. Wobec nieposłuszeństwa i trwania w uporze, które powoduje zamęt i zgorszenie, w najbliższym czasie podjęte zostaną dalsze kroki dyscyplinarne wobec ks. Kneblewskiego” – zapowiedział rzecznik.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę