Szok! Rekin połknięty… w całości! (WIDEO)

REKLAMA

Kamera nagrała nietypową podwodną sytuację – gdy rekiny były w trakcie pożerania miecznika, nagle podpłynął wrakoń. Połknął jednego rekina w całości! Świadkami takiego widoku byli naukowcy Narodowej Agencji Oceanów i Atmosfery badający głębiny oceanu u wybrzeży Karoliny Południowej.

Naukowcy wypuścili w podwodne rejony zdalnie sterowany pojazd. Na zarejestrowanym filmie widać, jak rekiny żywią się szczątkami martwego miecznika. Po chwili jeden z rekinów sam stał się ofiarą innej ogromnej ryby. Okazało się, że był to wrakoń – duża, koścista ryba. W jednej chwili wyłoniła się zza badawczego pojazdu, a następnie momentalnie połknęła jednego z rekinów w całości.

– To rzadkie i zaskakujące wydarzenie pozostawia nam więcej pytań niż odpowiedzi, ale taka jest natura badań naukowych – poinformował Peter Auster z instytutu Mystic Aquarium. Do całej sytuacji doszło, gdy naukowcy badali wrak statku, analizowali, na jakiej głębokości znajdują się jego szczątki. Badania odbywają się w ramach ekspedycji Deep2019, która ma potrwać do 12 lipca.

REKLAMA

REKLAMA

Podziel się: