Shinzo Abe
Twitter | NHKニュース

W tragiczny sposób zakończyło się przemówienie byłego premiera Japonii Shinzo Abe w położonej około 20 kilometrów od Kioto miejscowości Nara. 67-latek w jego trakcie został postrzelony, w wyniku czego zmarł.

Agencja „AP” przekazała, że po postrzale Shinzo Abe możliwie jak najszybciej został przetransportowany helikopterem do szpitala. W trakcie lotu nie oddychał, a jego serce przestało bić. Lekarzom niestety nie udało się go uratować.

Podejrzany zamachowiec został już zatrzymany. – Taki barbarzyński akt jest absolutnie niewybaczalny, bez względu na powody. Zdecydowanie go potępiamy – powiedział dziennikarzom Hirokazu Matsuno, główny sekretarz gabinetu Japonii.

Zatrzymany ma 42 lata i według doniesień mediów, jest byłym członkiem morskich sił samoobrony. Póki co nie ustalono, z jakich przyczyn zdecydował się na zamach. Pociski miały trafić Abe w lewą część klatki piersiowej i szyję.

Cała Japonia jest w szoku po ataku na Abe. Kraj ten od dawna uchodzi za jeden z najbezpieczniejszych na świecie i posiada restrykcyjne przepisy co do posiadania broni. Do zamachu użyto broni nieprofesjonalnej, domowej produkcji.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę