Ksiądz
YouTube | wPoznaniu

Do Internetu trafiło nagranie z nietypowego kazania pewnego księdza w Przegędzy w województwie śląskim. Duchowny podczas ogłoszeń duszpasterskich wyszczególnił parafianom, jakie posiłki chciałby zjeść podczas kolędy.

Nagranie z udziałem księdza z Parafii Podwyższenia Krzyśza Świętego w Przegędzy odbija się szerokim echem. Podczas ogłoszeń duchowny powiadomił parafian o swoich preferencjach jedzeniowych podczas tradycyjnego kolędowania.

Wierni nie mogli uwierzyć w to, co słyszą. Ksiądz przedstawił całą listę wymagań na temat tego, co pije, jaki chciałby zjeść obiad, kolację i deser. W trakcie przemowy wyznał nawet, że jest na diecie.

To jednak nie koniec. Poza wygłoszeniem swojego menu, ksiądz poprosił również o podwózkę, co nie jest jednak zaskoczeniem – jest to dość popularna praktyka w mniejszych miejscowościach i gminach. Forma, w jakiej duchowny to zrobił, może jednak dziwić.

– Można… proszę, o ile to jest możliwe, żeby przyjechać po mnie i po ministrantów autem 10 minut przed kolędą i potem nas odwieźć. Gdyby to był jakiś problem lub tu gdzieś blisko, to oczywiście nie trzeba przyjeżdżać – powiedział stanowczo.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!