fot. Twitter

Niegdyś mawiało się, że „Polska jest Meksykiem Europy”. Wobec wydarzeń, które miały miejsce pod koniec 2021 roku oraz najnowszego odkrycia polskiej Straży Granicznej – chyba będziemy musieli oddać ten tytuł Białorusi. My za to stajemy się powoli „Ameryką Europy” – mamy swoją nielegalną imigrację, swój mur na granicy i swoje… podkopy pod tym murem!

Jak poinformowała Straż Graniczna – w niedzielę 19 czerwca na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 21 osób. Byli to m.in. obywatele Maroka, Senegalu i Indii. Zdarzenia miały miejsce na odcinkach PSG Narewka i PSG Czeremcha.

Takie sytuacje mają miejsce na granicy polsko-białoruskiej codziennie. Pomimo zakończenia kryzysu migracyjnego (przynajmniej na ten moment), do Polski próbują się przedostać resztki imigrantów z Bliskiego Wschodu, których Łukaszenka ściągnął na Białoruś mamiąc nowym szlakiem przerzutowym do Niemiec.

Odkąd na granicy stanęła potężna, ponad 5-metrowa zapora, migranci mają jednak większy problem z przedostaniem się na terytorium RP. Na wszystko jest jednak sposób. Jak podał portal „o2” – Straż Graniczna poinformowała o wykryciu próby podkopu pod murem!

„Na odcinku PSG Dubicze Cerkiewne patrole polskich służb zauważyły 6 żołnierzy białoruskich, którzy próbowali zrobić podkop pod barierą” – podała SG.

Polski mur graniczny. Praca wre w najlepsze

Nieprzerwanie, od kilku miesięcy, trwa budowy wysokiej zapory na granicy polsko-białoruskiej. Polski mur miejscami jest nawet bardziej imponujący, niż ten, który powstał na niektórych odcinkach granicy USA z Meksykiem. Finalnie bariera ma się składać z płotu o łącznej długości 186 kilometrów oraz ma mieć 5,5 metra wysokości.

Ostatnie dane Straży Granicznej mówią, że mur graniczny powstał już na ponad 150-cio kilometrowym odcinku granicy. Na razie bariera jest jeszcze „goła”, ale wkrótce ma ruszyć instalacja zabezpieczeń elektronicznych, które będą stanowiły główny jej główny atut. Będą to różnego rodzaju czujniki, sensory i wykrywacze.

Podziel się:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę