Twitter / MON

Na polsko-białoruskiej granicy doszło do kolejnych incydentów. W nocy z poniedziałku na wtorek czterech białoruskich funkcjonariuszy próbowało uszkodzić ogrodzenie i wpuścić 11 migrantów na teren Polski, o czym poinformowało Ministerstwo Obrony Narodowej.

W mediach społecznościowych pojawiły się nagrania, na których dokładnie widać, jak bardzo napięta jest sytuacja na granicy w ostatnich godzinach. Obecni na miejscu żołnierze i funkcjonariusze muszą odpierać kolejne szturmy grup migrantów.

Ministerstwo Obrony Narodowej, że doszło do kolejnego incydentu. „Wczoraj w nocy czterech białoruskich funkcjonariuszy próbowało uszkodzić ogrodzenie i zmusić 11 migrantów do wejścia na teren Polski. Żołnierzom udało się udaremnić tę próbę” – podano na Twitterze.

„Migranci zaatakowali naszych żołnierzy i funkcjonariuszy kamieniami oraz próbują zniszczyć ogrodzenie i dostać się na teren Polski. Nasze służby użyły gazu łzawiącego, żeby stłumić agresję migrantów” – dodało ministerstwo.

Wcześniej resort informował również, że „białoruskie służby pod osłoną nocy niszczą ogrodzenie, by umożliwić migrantom nielegalne przekroczenie granicy”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę