REKLAMA

oszronione boczne lusterko samochodu
fot. screen Youtube / GearShots

Zimą lusterka samochodu na ogół są pokryte śniegiem bądź szronem. Ponieważ korzystanie z nich w trakcie jazdy jest niezwykle istotne, to warto zadbać o to, aby były czyste. Poznajcie trik, dzięki któremu od dziś zawsze tak będzie w waszym pojeździe.

REKLAMA

Zimą wielu kierowców ma utrudnioną jazdę samochodem, także z powodu oszronionych lub pokrytych lodem szyb. Gdy nic z tym nie zrobimy, to w najgorszej sytuacji możemy doprowadzić nawet to wypadku drogowego. Jak zatem pozbyć się szronu i lodu z szyb, aby móc uniknąć problemów związanych z obowiązkiem czyszczenia ich co dzień rano? W przypadku bocznych lusterek w aucie pomoże 1 sprawdzony i banalny sposób. Dzięki niemu szybko i bez trudu uporacie się z tym problemem.

Szyby auta zachodzą szronem? Wypróbujcie ten trik

Zazwyczaj wiele osób ściąga lód i szron z bocznych lusterek przy użyciu skrobaczki. Nie ma co ukrywać – czynność ta jest pracochłonna i przez wiele osób znienawidzona. Jeśli boczne lusterka w waszym samochodzie nie są podgrzewane, to skrobanie ich jest dość mozolne. Może być dodatkowo denerwujące, jeśli podczas skrobania lusterko się przesuwa. Na szczęście można ochronić boczne elementy przed oszronieniem. Należy przygotować plastikowy woreczek strunowy.

REKLAMA

Wystarczy taki woreczek wsunąć na boczne lusterko, a potem go zapiąć, aby zatkać dopływ powietrza z zewnątrz. Dzięki tej prostej metodzie lód czy szron już nigdy nie osiądą na lusterku. No, chyba, że nieoczekiwanie zimą będziemy mieli na zewnątrz wysokie, ujemne temperatury, takie jak na Syberii – w takiej sytuacji raczej nic nie pomoże. Na szczęście w naszych polskich warunkach taka taktyka sprawi, że definitywnie pożegnacie się z irytującym problemem, a wasze zimowe poranki będą o wiele przyjemniejsze.

REKLAMA