Nieoficjalnie: UFEA odsunęła Szymona Marciniaka od prowadzenia finału Ligi Mistrzów
fot. Roger Gorączniak
Creative Commons Attribution 3.0

Szymon Marciniak nie poprowadzi finału Ligi Mistrzów UEFA!? Tak wynika z nieoficjalnych informacji, przekazanych przez Tomasza Smokowskiego z Kanału Sportowego. Marciniak zdobył sławę i uznanie w ubiegłym roku, kiedy sędziował finałowy mecz piłkarskiego mundialu w Katarze. Chwalili go wówczas nawet słynny Pierluigi Colina i Howard Webb. Polski sędzia może jednak zostać odsunięty od prowadzenia finału LM z powodu donosu, skierowanego do UEFA przez fundację „Nigdy Więcej”.

Mundialowym sukcesem Szymon Marciniak wdarł się w swoim fachu na sam szczyt. Sędzia finałowego meczu Mistrzostw Świata w Katarze miał sędziować również w czasie nadchodzącego finału Ligi Mistrzów. Z nieoficjalnych informacji, przekazanych przez dziennikarza sportowego Tomasza Smokowskiego wynika jednak, że UEFA może odsunąć polskiego sędziego!

To prawdopodobnie pokłosie czwartkowego zamieszania, które wybuchło wokół polskiego arbitra. Wówczas wyszło na jaw, że Szymon Marciniak wziął w poniedziałek udział „Everest” – imprezie zorganizowanej przez Sławomira Mentzena, jednego z liderów Konfederacji i prezesa partii Nowa Nadzieja. „Everest” to wydarzenie niepolityczne, podczas którego ludzie, którzy osiągnęli sukces, dzielą się swoim doświadczeniem z innymi.

Kiedy okazało się, że Marciniak uczestniczył w imprezie, fundacja „Nigdy Więcej” napisała do UEFA specjalne pismo. Organizacja poinformowała federację, że sędzia Marciniak uczestniczył w wydarzeniu, zorganizowanym przez Sławomira Mentzena. Jak podaje „Fakt” – nadawcy listu argumentowali, iż Mentzen „zbił kapitał polityczny” na „antysemickich hasłach”. W piśmie padł słynny już cytat z wykładu Mentzena na temat metod, jakich politycy używają, aby zyskać rozgłos: „Nie chcemy Żydów, gejów, aborcji, podatków i Unii Europejskiej”.

Szymon Marciniak odsunięty od prowadzenia finału Ligi Mistrzów? Sędzia wziął udział w imprezie Sławomira Mentzena

Choć Marciniak nie był w żaden sposób powiązany z tymi słowami, a samo zdanie miało być przykładem politycznego „click baitu”, sprawa trafiła do UEFA.

„UEFA jest świadoma zarzutów dotyczących Szymona Marciniaka i domaga się pilnych wyjaśnień. UEFA i cała społeczność piłkarska brzydzi się »wartościami« promowanymi przez wspomnianą grupę i traktuje te doniesienia bardzo poważnie. Kolejne oświadczenie zostanie wydane jutro, po zapoznaniu się ze wszystkimi dowodami” – napisała w oświadczeniu europejska federacja piłkarska.

W piątek rano Tomasz Smokowski z Kanału Sportowego przekazał nieoficjalną informację, że Szymon Marciniak został odsunięty od sędziowania finału Ligi Mistrzów.

„Wiem to z bardzo dobrego źródła – dziś w nocy Marciniak został odsunięty od finału. UEFA w gorącej wodzie kąpana póki co odsunęła go od tego meczu” – powiedział dziennikarz. „Zbigniew Boniek, minister Bortniczuk zaangażowali się w sprawę i próbują to odkręcić. To jakaś piramidalna histeria. Wkrótce kolejne spotkanie w UEFA” – dodał.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę