Ta maseczka z sody potrafi zdziałać cuda!

Soda oczyszczona jest doceniana ze względu na swoje właściwości, głównie w czyszczeniu różnych rzeczy. Okazuje się, że można ją również wykorzystać do przygotowania domowej maseczki. To prosty i tani sposób na miksturę, która może zdziałać cuda dla Twojej cery!

   

Soda ma wiele właściwości: myje i dezynfekuje brudne kuchenne powierzchnie (szczególnie polecana jest do mycia lodówek). Można ją użyć zamiast proszku do pieczenia, albo jako pochłaniacz zapachów. Również w kosmetyce można ją z powodzeniem stosować.

Jak informuje redakcja gazeta.pl maseczka z sody to receptura, która znana jest w kosmetologii od dawna. To prosty i skuteczny, domowy sposób na oczyszczenie cery. Szczególnie nadaje się do skóry tłustej i problematycznej. Dlaczego? Bo wodorowęglan sodu ma działanie oczyszczające i osuszające. Maseczki nie powinny używać osoby z wrażliwą i przesuszoną skórą, aby nie pogłębić stanu podrażnienia i wysuszenia.

   

Maseczkę można nałożyć na twarz w postaci połączenia samej sody oczyszczonej z wodą (w proporcji 1:1). Taka mieszanka będzie słabo trzymać się skóry, spływać, a jej działanie będzie jedynie oczyszczające. Dlatego warto dodać do niej na przykład olej kokosowy, aby wzbogacić działanie mikstury i sprawić, by łatwiej nakładała się na twarz.

Aby ją przygotować należy wymieszać łyżkę sody oczyszczonej z łyżką oleju, dokładnie wymieszać i nałożyć na twarz. Miksturę pozostawić na twarzy 10-15 minut, a następnie zmyć letnią wodą. W ten prosty sposób cera będzie oczyszczona i świeża.

   
     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News