REKLAMA

rośliny doniczkowe
fot. screen Youtube / Moody Blooms

Mnóstwo osób szukając domowego sposobu na ożywienie swoich roślin doniczkowych, sięga po fusy z kawy albo skórki od bananów. Niektórzy idą na łatwiznę i kupują w sklepie gotowe preparaty mające pobudzić kwiaty do wzrostu. To nie jest zły pomysł, ale chcąc zaoszczędzić, warto zafundować swoim roślinom równie skuteczną odżywkę domowej roboty. Stosuję ją od wielu lat i jestem bardzo zadowolona z efektów. Gorąco polecam!

REKLAMA

Uniwersalna odżywka działa na rośliny jak doping

Domowa odżywka jest uniwersalna, tzn. nadaje się do podlewania paprotek, wężownicy, orchidei, róż w ogrodzie, skrzydłokwiatów i wielu innych gatunków roślin. Poprawia kondycję każdej z nich i kosztuje tyle, co nic. Powstaje z zaledwie jednego składnika i wody, a proces przygotowania trwa 60 minut. Później możesz już śmiało podawać nawóz swoim kwiatom.

Przepis na idealną odżywkę do roślin doniczkowych

Nawóz przygotuj w sporym wiadrze. Drożdże piekarskie w ilości 100 g rozpuść w 10 litrach ciepłej wody (najlepiej zagotowanej i wystudzonej albo przefiltrowanej). Kranówka jest twarda, a obecny w niej chlor niezbyt dobrze wpływa na kwiaty. Odstaw miks w ciepłe miejsce na 60 minut i przelej do pojemników. Nawozu nie musisz niczym rozcieńczać.

REKLAMA

Co ile czasu stosować nawóz na bazie drożdży?

Preparat działa głównie na cały układ korzeniowy. Jest źródłem witamin z grupy B i żelaza, które polepszają stan poszczególnych elementów roślin.

Nawozem podlewaj swoje okazy co 14 dni, a w mig zaobserwujesz, że rosną jak oszalałe, są zdrowe i idealnie odżywione. No i zakwitną na bogato. W dodatku roślinki będą mniej podatne na choroby grzybowe. Szkodniki też będą trzymały się od nich z daleka.

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA