Tajemnica fatimska, wkrótce się spełni? Kiedy zostanie ujawniona?

REKLAMA

Wszyscy obawiają się tej przepowiedni. Tajemnice fatimskie są darzone przez katolików ogromnym szacunkiem. Dlaczego? Bo się spełniają! Strach przed spełnieniem tej ostatniej jest naprawdę duży. Co się stanie, gdy ukryta część tajemnicy fatimskiej się spełni?

Objawienia fatimskie miały miejsce od 13 maja do 13 października 1917 roku w Fatimie. Wówczas do dzieci przemawiała Matka Boża. Trójka dzieci zobaczyła i usłyszała Maryję, która przekazała im słynne trzy Tajemnice Fatimskie. Dwie z nich zostały upublicznione w 1941 roku. Przepowiadają piekło czekające na grzeszników, prześladowaniu Kościoła, oraz opowiadają o II wojnie światowej.
Z wyjawieniem ostatniej czekano aż do 2000 roku. Jak mówią pogłoski, z niewiadomych przyczyn nie została wyjawiona cała. Trzecia wizja miała być przeznaczona wyłącznie dla papieży. Mówiła o nieudanym zamachu na Jana Pawła II. Jednak prawdopodobnie to nie wszystko, bo trzecia tajemnica w rzeczywistości jest znacznie dłuższa i ujawniono tylko jej część. Są nawet teorie o istnieniu czwartej tajemnicy.

REKLAMA

Powiedział o niej włoski dziennikarz Antonio Socci, który od lat bada temat objawień. Według niego, oficjalna wersja Trzeciej Tajemnicy nie jest dla niego przekonująca. Twierdzi, że tajemnica nie została ujawniona, bo pełna treść mogłaby okazać się zbyt szokująca dla wiernych. Podobno to pilnie strzeżona część trzeciej tajemnicy.

Niektórzy uważali, że Trzecia Tajemnica będzie potwierdzeniem wizji znajdującej się w Apokalipsie św. Jana i tego, że czas jej nadejścia jej bliski. Wielce prawdopodobne jest, że pełna treść Tajemnic Fatimskich nie została ujawniona, aby nie wzbudzać strachu wśród ludzi. Watykan uznał, że ujawnienie prawdy o objawieniach byłoby zbyt dużym wstrząsem dla wiernych.

Udostępnij: