Tak pozbyłam się ślimaków z ogrodu. Pomogło kilka liści

ślimak
fot. Pixabay

Ślimaki to żarłoczne stworzenia i chętnie wchodzą do naszych ogrodów w poszukiwaniu pokarmu. Niestraszny im deszcz – lubią wilgotne środowisko, a po ulewie zawsze jest ich pełno na działce. Stanowią dla wielu ogrodników niebłahy problem, ale taka ich natura. Okiełznanie szkodników to coś, na czym im szczególnie zależy. Stworzenie dobrej pułapki i pozbycie się mięczaków raz na zawsze jest możliwe. Będziesz zaskoczony prostotą wykonania domowej pułapki! Praktycznie nie musisz nic robić.

REKLAMA

Jak walczyć ze ślimakami? Będą omijać twoją posesję na kilometr

Istnieją dziesiątki sposobów na pozbycie się ślimaków z ogródka, ale nie wszystkie działają równie dobrze. Niektóre z nich są inwazyjne, a inne – drogie lub zbyt pracochłonne. Na szczęście są też takie metody, które nie mają wad. Jedną z nich za chwilę poznasz. Wreszcie wygrasz walkę ze ślimakami i ocalisz swoje rośliny uprawne przed dewastacją. Na czym polega trik?

Sałata na ślimaki

Jeśli masz w ogrodzie gąszcz ślimaków i chcesz się ich jak najszybciej wyprosić, zastosuj liście sałaty. To nie żart. Wiadomo, że liście te zazwyczaj każdy chce ochronić przed głodnymi stworzeniami, ale tym razem posłużą one jako przynęta. Ponieważ zwierzęta te lubią wilgoć, wsuń częściowo kilka liści pod mokrą reklamówkę i zostaw wszystko na noc.

REKLAMA

Rankiem w tej zasadzce prawdopodobnie zauważysz rój ślimaków. Sam wiesz, co z nimi zrobić. Zbierz wszystkie szkodniki i wynieś w bezpieczne miejsce.

Możesz też od razu zebrać ślimaki bez nastawienia pułapek. Na żer wychodzą z reguły nocą. Warto zatem o poranku przeczesać teren i połapać osobniki. Jeśli noc była deszczowa, ślimaków może być zatrzęsienie na grządkach. Jeśli rano nie zdążysz ich zebrać, zrób to późnym wieczorem.

Udostępnij: