stroik świąreczny
fot. screen Youtube / Moje Dzieci Kreatywnie

Zastanawiasz się, w jaki sposób przedłużyć trwałość świątecznego stroika? Poznaj patent, dzięki któremu ulubione dekoracje zachowają dobry stan nawet przez kilka tygodni.

Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy mnóstwo osób ozdabia swoje domy wieńcami i rozmaitymi stroikami. Rzecz jasna, tworzą je żywe, zielone gałązki. Dzięki temu dekoracje ładnie pachną i okazale się prezentują. Aczkolwiek iglaste gałązki niestety dość szybko tracą igły. Co więc zrobić, by stroiki przetrwały trochę dłużej? Podpowiadamy.

Triki na wydłużenie trwałości dekoracji iglastych

1. Jeśli robisz wieniec z gałązek jodłowych bądź świerkowych, to najdogodniejszym miejscem dla niego będą zewnętrze drzwi domu. Powieszony na zewnątrz może przetrwać nawet kilka tygodni. Warto ochronić go przed promieniami słonecznymi, ponieważ wtedy igły zmienią kolor na lekko brunatny.

2. Wszystkie ozdoby najdłużej przetrwają powieszone na zewnątrz. Iglaste girlandy można zawiesić na poręczach balkonów, a stroiki umieścić na schodach.

3. Jeżeli masz w planach upiększyć zielonymi gałązkami wnętrza mieszkania, to wcześniej odpowiednio przygotuj do tego rośliny. Najpierw lekko przytnij ich gałązki, a potem namaczaj je przez noc w wannie z letnią wodą. Wtedy pochłoną dużo płynu i wytrzymają w ciepłym domu znacznie dłużej.

4. Jeśli na twoim stroiku lub wieńcu osiadł mech, powinieneś codziennie skrapiać go wodą, aby był odpowiednio wilgotny i nie wysechł.

5. Najlepiej na dekoracje świąteczne nadają się rośliny wiecznie zielone. Nieźle spisują się także gałązki eukaliptusa (odmiana Baby Blue). Na ich liściach znajduje się wosk, dzięki czemu mogą przetrwać w pomieszczeniach stosunkowo dużo czasu.

Warto wiedzieć, że zielone ozdoby nie lubią suchego powietrza i trzeba zapewnić im jak najwięcej wilgoci. Nie należy ich lokować tuż obok kominka czy grzejnika. Można w ten sposób zraszać ich liście czy igły. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby umieścić nieopodal dekoracji nawilżacz powietrza.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!