rolka papieru toaletowego
fot. Pixabay

Istnieją co najmniej 2 sposoby na wybranie papieru toaletowego z najdłuższymi rolkami. Dzięki temu celowo sięgniesz po odpowiedni dla ciebie artykuł.

Producenci papieru toaletowego często szczycą się tym, jak dużo listków mieści się na rolce ich produktu. Ponadto zachwalają, że papier jest wytrzymały, miękki i nie podrażnia skóry. Ale chyba kluczową rzeczą dla konsumenta jest to, ile tak naprawdę metrów papieru przypada na jedną rolkę. Gdy porównamy oferty wszystkich wytwórców, będziemy w stanie wybrać tę najkorzystniejszą.

Jak określić ile metrów papieru toaletowego mieści się w jednej rolce?

Najprostszym sposobem jest zwrócenie uwagi na opakowanie papieru. Producenci coraz częściej umieszczają na nim informację właśnie dotyczącą tego, ile metrów papieru znajduje się w pojedynczej rolce. Warto więc dokładnie przeczytać to, co znajduje się na foliowym opakowaniu.

Z kolei druga metoda skłania nas do przeprowadzenia pewnych obliczeń. Przy pomocy kalkulatora mnożymy długość jednego listka przez ich ilość w pojedynczej rolce. Takie informacje także niekiedy widnieją na foliowych zabezpieczeniach. Warto więc zwrócić na to uwagę, zwłaszcza że niektórzy producenci trochę nas oszukują. Nawijają papier na rolki specjalnie niezbyt ścisło, aby wydawało nam się, że jest go więcej. W rzeczywistości to tylko iluzja.

Wielorazowy papier toaletowy

Zwolennicy ekologicznego styl życia, coraz częściej kupują papier toaletowy wielorazowego użytku.
Są to niewielkie szmatki zrobione z tetry, bawełny, flaneli czy lnu. Na ogół są związane przy pomocy zatrzasków bądź rzepów, przez co można je nakręcić na rolkę i zawiesić na haczyku. Pojedyncza rolka może służyć nawet na ok. 3-5 lat. Gdy papier zostanie zużyty, należy włożyć go do oddzielnego pojemnika. Powinien być prany w temp. 60°C. Potem trzeba go wysuszyć i można go znów używać.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!