REKLAMA

Te rośliny przynoszą szczęście domowi
fot. Unsplash

Te rośliny przynoszą szczęście domowi, dlatego warto je mieć na swoich parapetach. Czy masz choć jedną z tych roślin doniczkowych? Sprawdź!

REKLAMA

Każdy fan roślin doniczkowych uważa, że nigdy nie jest ich za dużo. I wcale nie jest to nic dziwnego ponieważ rośliny znacznie poprawiają jakość powietrza w mieszkaniu. W 2017 r. International Journal ofbuilt Environment and Sustainability opublikowało badanie, które wykazało, że rośliny doniczkowe posiadają korzyści dla komfortu psychicznego i zarówno fizjologicznego. Najbardziej imponującą i ciekawą kwestią jest to, iż uważa się, że niektóre rośliny doniczkowe dosłownie przynoszą szczęście. Sprawdź czy masz takie w swoim domu.

Te rośliny przynoszą szczęście domowi. Czy masz je w domu?

1. Zielony magnes szczęścia – paproć mieczowa

Te rośliny przynoszą szczęście domowi
fot. screen Youtube / Make Your Life Greener

Paproć mieczowa jest znana też jako paproć bostońska. Jest gatunkiem tropikalnym i nie traci swojego pięknego, zielonego koloru. Chińczycy wierzą, że te rośliny mogą przyciągać pozytywną energię chi i przynosić szczęście domu. Według mapy feng shui Bagua, przyciągniemy szczęście, jeśli ​​paprocie mieczowe postawimy w południowo-wschodniej części pomieszczenia – zgodnie z portalem Petal Republic.

REKLAMA

2. Pieniążek – roślina pieniędzy

Te rośliny przynoszą szczęście domowi
fot. screen Youtube / LogeesPlants

Pilea peperomioides to cudowna i bardzo ciekawa roślina doniczkowa. Nazywana jest „pieniążkiem” ze względu na charakterystyczne ułożenie i wygląd liści. Są one okrągłe i przypominają wiszące monety. The Little Botanical zauważa, że prawdopodobnie dlatego niektóre kultury wierzą w to, że przynoszą szczęście i powodzenie w finansach, pracy zawodowej.

3. Lawenda – źródło szczęścia

Te rośliny przynoszą szczęście domowi
fot. Pixabay

Lawenda to jedna z najpopularniejszych roślin uprawianych w domach. Znana jest ze swojego pięknego wyglądu i koloru. Sweetish Hill podaje, że lawenda uważana jest za źródło szczęścia, a w dodatku może wpłynąć na kontrolowanie ciśnienia krwi.

REKLAMA

4. Piwonie – roślina pożądania i miłości

REKLAMA

Te rośliny przynoszą szczęście domowi
fot. Pixabay

Piwonie (Paeonia lactiflora) to przepiękne kwiaty, które występują w trzech barwach: czerwonej, białej, różowej. Reprezentują szczęście, miłość i fortunę. Te właściwości czynią je idealnym bukietem ślubnym. W niektórych kulturach uważa się, że jeśli umieści się w salonie swoje zdjęcie razem z bukietem czerwonych piwonii, można przyciągnąć dla siebie odpowiedniego partnera, tak radzi  Feng Shui Tricks.

5. Język teściowej przyniesie szczęście

Te rośliny przynoszą szczęście domowi
fot. Pixabay

Sansewieria gwinejska (Dracaena trifasciata) zwana jest także językiem teściowej. To roślina doniczkowa, która wyróżnia się zielonymi, długimi, cienkimi liśćmi, które mają odstraszać węże według wierzeń. Chińczycy uważają, że sansewieria przyciąga szczęście i sprzyja pozytywnemu nastawieniu. Aby działała i pokazała pełen potencjał, powinniśmy postawić roślinę w rogach pokoju lub w miejscach, w których potrzebujesz zastrzyku energii, tak twierdzi Snake Plant Care.Czy masz te rośliny w swoim mieszkaniu? Jeśli nie to koniecznie je kup!


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA