Ten detergent usuwa z posadzki wszelki brud. Kosztuje grosze

mycie podłogi
fot. screen Youtube / come cucinare / @PRIRODNOZDRAVLJE

Perfekcyjnie czysta posadzka bez użycia drogich detergentów ze sklepu? To możliwe! Domowym sposobem doprowadzisz do porządku każdy parkiet. Cała sztuczka tkwi w zastosowaniu domowych produktów, które są tanie i nie ma w nich chemii. Poznaj jeden rewelacyjny trik na mycie podłogi. Od tej pory czynność nie będzie już męcząca i długotrwała.

REKLAMA

Jakie miejsca w domu sprawiają największy kłopot w czyszczeniu?

Przede wszystkim przedsionek, salon i kuchnia. W pierwszym z wymienionych miejsc zazwyczaj zostawiamy obuwie. Nierzadko podeszwy są pokryte błotem czy piachem, a ostatecznie to wszystko zostaje potem na podłodze. Dalej przechodzimy do miejsca relaksu i spędzania wolnego czasu z rodziną. Do salonu zapraszamy też gości czy znajomych. Często oglądając telewizję, podjadamy różne przekąski, a okruszki finalnie lądują na posadzce. Dodatkowy problem stanowią nasi czworonożni przyjaciele. Sierść psa czy kota często pozostaje na kanapie, czy dywanie. Wysprzątanie tego wszystkiego to nie lada wyzwanie. A przecież jest jeszcze kuchnia. To obok przedsionka i salonu trzecie najczęściej brudzące się pomieszczenie w domu. Zasady odnawiania powierzchni płaskich tj. podłoga warto mieć w małym paluszku.

Uniwersalny detergent odnowi każdą powierzchnię

Jeden środek, a potrafi poradzić sobie z każdym zabrudzeniem. Czy istnieje taki ideał? Oczywiście, że tak i możesz sam go stworzyć. Będą ci potrzebne zaledwie 4 składniki, które na 90% masz w swoim domu. Są to: ocet, lawenda, woda i sól spożywcza. Aby przygotować z tego preparat czyszczący, postępuj według poniższej instrukcji.

Wymieszaj ze sobą 1 łyżkę lawendy, 1 łyżkę soli, 100 ml octu i pół litra ciepłej wody. Następnie odstaw mieszaninę na kilka godzin i dodaj do niej 5 l wody. Gotowy detergent usunie każdą plamę z podłogi.

REKLAMA

Podziel się: