Ten składnik sprawia
YouTube screen | Loucos das Plantas

Ten składnik sprawia, że rośliny rosną 5 razy szybciej. To rewelacyjny patent ogrodniczy, który musi poznać każdy kto ma ogródek.

Czy zastanawiałeś się kiedyś jak sprawić, by rośliny w ogrodzie rosły o wiele szybciej? Okazuje się, że jest pewien składnik, który sprawia, że będą rosły jak na drożdżach i w dodatku masz go w swojej kuchni.

Ten składnik sprawia, że rośliny rosną 5 razy szybciej. Poznaj rewelacyjny patent

Mowa o skrobi kukurydzianej. Zawiera ona unikalne składniki odżywcze, które wpływają na procesy metaboliczne roślin. Głównym czynnikiem przyspieszającym wzrost roślin jest obecność amylopektyny – jednego z głównych składników skrobi kukurydzianej. Amylopektyna działa jako regulator wzrostu, pobudzając komórki roślinne do szybszego podziału i rozwoju.

Skrobia kukurydziana ma wpływ na poprawę odporności roślin na czynniki stresowe, takie jak susza, zasolenie gleby lub niskie temperatury. Rośliny podlewane roztworem z dodatkiem skrobi kukurydzianej charakteryzują się silniejszymi i bardziej wytrzymałymi łodygami oraz większą zdolnością do transportu wody i składników odżywczych. Wystarczy wymieszać 1 litr wody z 1 łyżeczką skrobi i podlewać rośliny.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę