Ten środek do czyszczenia zlewu to prawdziwa torpeda. Robię go w minutę

mycie zlewu
fot. screen Youtube / Clean My Space

Wiele gospodyń domowych uważa, że najprostszą metodą na wyczyszczenie zlewu w kuchni jest zastosowanie mleczka czyszczącego. Ale nie zawsze gotowe detergenty są korzystne dla sprzętów w domu – dla zlewu granitowego zwłaszcza. Z naszą pomocą przygotujesz domową i całkowicie bezpieczną emulsję do mycia zlewu. Gdy jej użyjesz, już nigdy nie sięgniesz po gotowe preparaty ze sklepu.

REKLAMA

Jak zrobić na pastę czyszczącą?

Połącz ze sobą:
-pół szklanki biodegradowalnego płynu do mycia naczyń,
-pół szklanki wody,
-szklankę sody oczyszczonej.

Wymieszaj składniki i przelej do butelki z dozownikiem. Uzyskany środek nanoś wprost na zlew, a potem rozdysponuj go po powierzchni przy pomocy miękkiej gąbki, aż zacznie się pienić. Zostaw go na ok. 15 minut i starannie spłucz pod bieżącą wodą. Te trzy powyższe produkty na pewno masz w domu, są niedrogie, nie pozostawiają rys na powierzchni, a równocześnie świetnie radzą sobie z brudem czy plamami od np. soków, czerwonego wina czy kawy.

REKLAMA

Domowa pasta umyje zlew lepiej niż sklepowe specyfiki

Stosując pastę czyszczącą domowej roboty, na pewno nie narazisz delikatnej powierzchni zlewu na styczność ze żrącymi substancjami chemicznymi. Te wyniku zachodzących reakcji niekiedy przyczyniają się do masowych mikrozniszczeń. Soda oczyszczona jest delikatna dla zlewu, podobnie jak rzetelny płyn. Oczyszczą go, nadadzą połysku i pozostawią w perfekcyjnym stanie. Umytą komorę zawsze musisz wytrzeć do sucha.

Pora na jeszcze jeden etap. Weź olej spożywczy (np. rzepakowy, słonecznikowy) i zacznij go delikatnie wmasowywać w suchą powierzchnię (możesz sobie pomóc miękką szmatką). Na razie wstrzymaj się z myciem garnków czy szklanek przez ok. pół godziny. W tym czasie naniesiona warstwa zakonserwuje komorę przed zaciekami i gromadzeniem się kolejnych nieczystości. Dzięki domowej paście na bazie sody i płynu do naczyń doprowadzisz do porządku biały, kremowy i czarny zlew w kuchni. Uniwersalny środek nadaje się też do mycia wanny, brodzika czy umywalki w łazience.

REKLAMA