Ten środek jest 10x lepszy od sklepowych tabletek. Naczynia lśnią, a ja oszczędzam

naczynia w zmywarce
fot. Pixabay

Zmywarka to przydatny sprzęt, ułatwiający prace domowe. Umyje naczynia znacznie szybciej i oszczędniej niż ty, a oprócz tego wybawi cię od długiego stania przy zlewozmywaku. Pospolite środki czyszczące do zmywarek często polegają w walce z silnymi nieczystościami na talerzach czy szklankach. Co zrobić, by lśniły? Wystarczy sięgnąć po 1 produkt.

REKLAMA

W zwykłych tabletkach do zmywarek znajdują się węglowodory, fosforany, kwasy NTA i EDTA, a także fenole. Te związki mają za zadanie usunąć tłuszcz i zabrudzenia. Istnieje wiele domowych substytutów tych wyrobów, a zazwyczaj używa się sody bądź kwasku cytrynowego. Bez wątpienia to bezpieczniejsze dla środowiska i tańsze alternatywy, ale nie zawsze po zastosowaniu efekt jest satysfakcjonujący.

Idealny patent mycia naczyń został opracowany przez dr Huldy Clark. Opisano go w książce „Przepisy i porady zdrowotne doktor Clark”, w której można znaleźć również mnóstwo innych domowych porad. Metoda ta opiera się na zastosowaniu boraksu.

REKLAMA

Jakie właściwości ma boraks?

Boraks to sól sodowa o odczynie pH = 9,5 (zasadowym). Zwalcza wirusy i grzyby, a poza tym z ogromną precyzją czyści naczynia. Podczas mycia w zmywarce środek ten zmiękcza wodę, a więc sprawniej usuwa zabrudzenia z naczyń. Ponadto zapobiega nadmiernemu gromadzeniu się osadu kamienia w sprzęcie, więc będzie działać dłużej bez usterki. Umieść w szufladce 2 dawki boraksu (skrytka powinna być wypełniona w ok. 2/3). Przyda się też preparat nabłyszczający – możesz użyć octu. Wlej go do komory na ten detergent, włącz urządzenie na ok. 60 minut i ustaw temperaturę wyższą niż standardowo. Po tym czasie zobaczysz różnicę – naczynia będą mega błyszczące i dodatkowo pachnące.