umyte naczynie kuchenne
fot. screen Youtube / Wyse Guide

Masz problem z doczyszczeniem tłustej i przypalonej patelni? A może Twoim utrapieniem są zatkane rury? Zarówno pierwszy, jak i drugi problem można rozwiązać jednym skutecznym sposobem. Wystarczy przespacerować się do apteki i kupić pewien lek za około 8 zł. Przypalenia czy inne kuchenne usterki nie mają z nim szans.

Po aspirynę sięgamy zwykle wtedy, gdy łapie nas przeziębienie. Okazuje się, że środek ten pomoże też w domowych porządkach. Dzięki niemu zaśniedziała srebrna biżuteria odzyska dawny blask. Wystarczy rozpuścić w wodzie 2 tabletki, a potem zanurzyć w roztworze kosztowności na 15 minut. Będą wyglądały jak prosto ze sklepu.

Aspiryna nadaje się nie tylko do odnawiania biżuterii. Przyda się również w kuchni. Potrafi usuwać przypalenia, brud i tłuszcz. Jak jej użyć?

Aspiryna to produkt nieodzowny w kuchni

Patelnie w kuchni nie mają łatwo. Prawie codziennie mają kontakt z tłustymi produktami spożywczymi i bardzo wysokimi temperaturami. Nieraz bardzo zużyte patelnie wprost lepią się od tłuszczu. Wtedy na pomoc przychodzi aspiryna. Aby umyć nią patelnię, możesz przyrządzić specjalną pastę. Kilka tabletek leku rozkrusz, a potem zalej niewielką ilością wody. Powstały preparat nanieś równomiernie na patelnię. Z łatwością uporasz się z tłustymi zabrudzeniami, a naczynie będzie lśnić czystością.

Przypalone garnki? Wykorzystaj aspirynę

Popularny lek bez recepty pomaga nie tylko usuwać tłuszcz z patelni. Da sobie radę także z przypaleniami na garnkach. Jak go zastosować w tym przypadku? To jeszcze prostsze. Przypalony garnek zalej wodą i włóż do niego 1 tabletkę aspiryny. Odstaw wszystko na około 15-20 minut, a potem wyczyść naczynie tak, jak robisz to zazwyczaj. Zabrudzenia zejdą bez oporu.

Czytaj też: Letni płyn do spryskiwaczy zrobisz za grosze. Wystarczą 2 składniki


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę