O wielkim szczęściu może mówić mieszkaniec niewielkiego, pięciotysięcznego, czeskiego miasteczka Skuteč na południe od Pardubic, który wziął udział w internetowej loterii charytatywnej. Nie mógł się spodziewać, że trafi do niego główna nagroda, czyli unikatowy model Lamborghini Huracan w papieskich biało-żółtych kolorach i z podpisem samego Franciszka. Samochód został też uroczyście poświęcony przez papieża .

Wygrane przez Czecha auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,2 sekundy, a do 200 km/h w 9,9 sekundy. Może rozwinąć prędkość maksymalną ponad 325 km/h.

Franciszek otrzymał samochód w 2017 r. od włoskiego producenta. Następnie Lamborghini trafiło na aukcję w 2018 r. W domu aukcyjnym Sotheby’s w Monako hiszpańska firma wynajmująca samochody wylicytowała za nie 715 tys. euro, ale transakcja nie została sfinalizowana.

Loteria organizowana przez amerykański portal Omaze.com, zajmujący się działalnością charytatywną, przyniosła 200 tys. euro. Pieniądze trafią do chrześcijan uciekających przed islamistami, do organizacji „Kościół w potrzebie” i zostaną też przeznaczone na odbudowę zabytków kultury chrześcijańskiej zniszczonych przez bojowników tzw. Państwa Islamskiego.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę