TikTok obnażył TVP. „Rząd kontroluje treści na tym koncie”

TikTok TVP
Fot. TikTok Bądźmy Razem

Na platformie TikTok funkcjonuje serwis „Bądźmy razem”, za którego prowadzenie odpowiedzialna jest Telewizja Polska. Teraz pojawił się na nim specjalny znacznik, który sugeruje, że treści są traktowane jako medium rządowe.

REKLAMA

Po wejściu na profil w serwisie TikTok wyświetla się komunikat: „Rząd ma kontrolę redakcyjną nad treściami na tym koncie”. Wchodząc w szczegóły takiego komunikatu można się dowiedzieć, że aplikacja sugeruje zastanowić się, czy takie konto jest obiektywne.

„Media państwowe to etykieta, która zachęca widzów do zastanowienia się, z jakiego źródła pochodzą dane informacje. Jest ona wyświetlana przy treściach należących do organizacji medialnych, których decyzje redakcyjne są kontrolowane przez rząd” – informuje aplikacja.

Tego typu polityka została zapowiedziana przez TikToka już w połowie stycznia. Wówczas przekazano, że planowane jest sprawdzanie, czy dane konto jest powiązane z rządem. Wcześniej takie rozwiązanie było testowane w Ukrainie, Białorusi czy Rosji.

REKLAMA

Zgodnie z zaleceniami TikToka, gdy użytkownik zobaczy taką etykietę, powinien przerwać oglądanie i zastanowić się, czy to konto jest obiektywne. Ponadto warto zastanowić się nad tym, czy poprzez publikowanie treści dane konto promuje perspektywę rządu.

https://twitter.com/gregor_konop/status/1631678334248550401

Podziel się: